خانه » آموزه های خود برتر » مراحل ارتباط با خود برتر

مراحل ارتباط با خود برتر

پذیرش و تایید خود برتر

اگر بخواهیم مراحل ارتباط با خود برتر را برشمریم، اولین قدم برای پیوند دوباره با خود واقعی تان این است که کاملا وجود این خود برتر را تایید کنید و بپذیرید. بدانید که او ماهیت واقعی شماست و از وجود شما خارج نیست. واضح است که اگر بخواهید با خود برترتان یکی شوید، ابتدا باید باور داشته باشید او وجود دارد و ارتباط و پیوند دوباره با او امکان پذیر است.

برنامه ریزی

مانند هر کار دیگری، باید با داشتن یک نیت و عزم واضح برای برقراری ارتباط شروع کنید، و به ارتباط با او ادامه دهید تا اینکه کاملا به او بپیوندید. نباید این امر را سرسری گرفت. ابتدا نیاز دارید که به درون قلبتان بروید و ببینید که آیا مشتاق هستید کارهای لازم را انجام دهید تا این اتفاق بیفتد. وقتی به کار سختی که پیش رویتان قرار دارد نگاه می کنید، ممکن است این فرایند دشوار باشد، اما وقتی تعیین کنید که در هر مرحله به چه چیزی نیاز دارید، مدیریت کار ساده تر می شود.
تعهد دادن به خودتان برای اینکه با خود متحد شوید، یکی از مقدس ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید، پس باید به روشی مقدس صورت بپذیرد. ابتدا باید این تعهد در اعماق قلبتان ایجاد شود. بعد از آن تایید این تعهد می تواند به برنامه ریزی شما کمک کند.
تعهدتان را با صدای بلند در یک جای مقدس که برایتان ویژه است، بیان کنید. می توانید دعا کنید که در این مسیر به شما راهنمایی شود. تعهدتان را بنویسید و مرتبا آن را بخوانید.

قدرت اراده و تعهد

وقتی با تمام قلبتان اراده می کنید، و تعهد می دهید که کاری را انجام دهید، انرژی این عزم و اراده دست به کار می شود و مسیر را برای تجلی آن کمک به شما در برآورده کردن اهداف مطلوب، هموار می کند. این به خاطر قانون انرژی است که می گوید، چیزی که ما به جریان می اندازیم، به همان شکل به ما برمی گردد. اگر تعهدتان برای انجام کاری، با تمام قلبتان نباشد، شاید راهنمایی کمی دریافت کنید یا اصلا دریافت نکنید. تعهد از صمیم قلب، می تواند دری به روی راهنمایی های بهشتی باشد.

 

مراحل ارتباط با خود برتر مراحل ارتباط با خود برتر مراحل ارتباط با خود برتر love tree

قدرت و انرژی آزادی

آزادی معادل است با پیوند دوباره با خود برتر. انرژی اراده همراه با انرژی آزادی بسیار قدرتمند است. وقتی اراده و نیت واضحتان برای آزاد بودن، برای درک قلبی خود واقعی تان، و منحرف نشدن در طول مسیر را بیان می کنید، واقعا می توانید ببینید که کوه ها هم جا به جا می شوند!

ارتباط آگاهانه با خود برتر

خرد درونی و آگاهی برتر خود واقعی شما پاسخ هایی که شما نیاز دارید را در اختیار دارد، اما شاید در ابتدا نسبت به جستجو و گوش کردن به آنچه که او می گوید بی میل باشید. بسیاری ترجیح می دهند که پاسخ های خود را از منابعی در بیرون خودشان جستجو کنند.
همه ما تا به حال ارتباطاتی را با خود برترمان به شکل راهنمایی درونی، شهود و غیره داشته ایم. اما نمی دانستیم که منبع آنها کجاست. خود برتر می خواهد همیشه با ما ارتباط برقرار کند، اما این ما هستیم که موانعی در سر راه ایجاد می کنیم، زیرا توجه خودمان را به سایر حواس پرتی های روزمره معطوف می کنیم. وقتی شروع کنید به برقراری آگاهانه با خود حقیقی تان و پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید، به او اعتماد می کنید و متوجه می شوید که پاسخ تمام سوالاتتان را دارید و هرگز تنها نیستید. پاسخ سوالات همواره مستقیما دریافت نمی شوند، باید قلبتان نسبت به هر آنچه که پیش می آید گشوده باشد، مانند متنی در یک کتاب، مکالمه با کسی، گفتگوهایی در یک فیلم و غیره.
برای اینکه مکررا با خود برترتان ارتباط داشته باشید، باید بیاموزید که چطور ذهنتان را آرام کنید تا آگاهانه با خود برترتان ارتباط قرار کنید. این کار از طریق مراقبه یا مدیتیشن انجام می شود، که یادگیری آن قطعا در مسیرتان ضروری است. وقتی ذهن و احساسات آرام باشند، دسترسی به قلب آسان تر می شود. در ابتدای این ارتباط، این طور به نظر می رسد که شما دارید با خودتان حرف می زنید، البته این گفتگو با خودتان است، خود واقعی تان.

قوی کردن ارتباط

وقتی یک ارتباط با خود برتر ایجاد کردید، باید این ارتباط را تا حد ممکن قوی کنید. در زیر راه هایی وجود دارد:
۱٫ در یک مدیتیشن کوتاه (یک دقیقه یا کمتر)، در قلبتان متمرکز شوید، نور خود واقعی تان را تصور کنید احساس کنید که با او ارتباط برقرار کردید. هر روز صبح به محض بیدار شدن این کار را انجام دهید. نیازی نیست که او را به شکل خاصی تجسم کنید، اما ممکن است برای شما شکل یا احساس خاصی داشته باشد.
۲٫ در طول روز با خود برترتان گفتگو داشته باشید، این ارتباط شما را قوی تر می کند. نیازی نیست که همیشه آگاهانه روی قلبتان تمرکز کنید، مخصوصا وقتی که یک رابطه محکم ساختید. به مرور زمان، خود برترتان تبدیل به بهترین دوستتان می شود.
۳٫ سپردن تمام تصمیمات مهمتان به خود واقعی تان نیز واقعا توصیه می شود، یعنی راهکار مشکلاتتان را از او بپرسید. در ابتدا این کار ممکن است دشوار باشد، تا وقتی که یک ارتباط قوی شکل بگیرد. مسائل مهم احساسات ما را برانگیخته کرده سطح نگرانی ما را افزایش می دهند. در چنین زمان هایی سخت است که تضخیص دهیم آیا پاسخ از سمت خود برتر می آید یا از سمت تمایلات خودمان. نگرانی، برقرار ارتباط را دشوار می کند. در چنین زمان هایی بهتر است تصمیمات و سوالات را به زمانی قبل از خواب هنگامی که کاملا در قلبتان متمرکز هستید واگذار کنید. در خواست کنید که هنگام بیدار شدن در صبح پاسخ واضح به شما داده شود. اگر وقتی بیدار شدید پاسخی به سمتتان نیامد، ریلکس باشید و مشکل را کنار بگذارید. در بسیاری از موارد پاسخ بعدا به شکلی که تصورش را نمی کنید برایتان آشکار می شود.
۴٫ خودتان را ببینید که با یک نور سفید/طلایی احاطه شده اید، این روش خوبی برای عمیق کردن ارتباط با خود برترتان است. این کار را می توانید در طول روز انجام دهید.

تعهدتان را روزانه تمدید کنید

اگر یک تعهد قلبی وجود نداشته باشد که هر روز تمدید شود، به راحتی به عقب برمی گردید. باید آگاهانه و از طریق مدیتیشن، با خود برترتان ارتباط برقرار کرده و این ارتباط را توسعه دهید، مراحل ارتباط با خود برتر را انجام دهید، همچنین کارهای لازم را انجام دهید تا بر نیروهای منفی که شما را عقب نگه میدارند غلبه کنید.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

خود برترتان را با خود همراستا کنید

  خود برترتان را با خود همراستا کنید امروزه مردم بسیاری در دنیا کورکورانه می …

یک دیدگاه

error: Content is protected !!