Home / آموزه های معنوی / پاکسازی انرژی و مدیتیشن با استفاده از عناصر چهارگانه

پاکسازی انرژی و مدیتیشن با استفاده از عناصر چهارگانه

چرا پاکسازی انرژی و مدیتیشن با استفاده از عناصر چهارگانه اهمیت دارد؟ استفاده از عناصر چهارگانه برای پاکسازی کالبدهای انرژی مان قدمت زیادی دارد. با توجه به اینکه ما از همان مواد زمین مادر ساخته شده ایم، استفاده از این چهار عنصر فیزیکی راهی است که ما را به ریشه خودمان متصل می کند. نیازی نیست که در وسط جنگل باشید تا از قدرت عناصر استفاده کنید، استفاده از این چهار عنصر برای پاکسازی کالبد انرژی به حفظ ارتباط و گراندینگ با گایا کمک می کند.

پاکسازی کالبد انرژی باید یک رسم روزانه باشد. به خاطر تعاملات ما با افراد و مکان ها و اشیا، خلوص و تعادل میدان انرژیکی ما دائما در حال تغییر است، بنابراین یک تمرین روزانه پاکسازی برای سلامت معنوی، ذهنی و روحی مفید است.

ماهیت اتریک عناصر

هر عنصر دارای جوهره ی اتریک است، که مختص خود آن است. در فرهنگ ها و سنت های مختلف این عناصر نامهای متفاوتی دارند، اما اسامی متداول آنها Slyphs هوا، Salamanders آتش، Undines آب، و Gnomes زمین. هنگام کار با یک عنصر خاص، فراخوانی نام های مربوطه به پاکسازی کمک می کند. در انتهای کار حتما از عناصر تشکر کنید.

با روشهای زیر می توانید اشیا را نیز پاکسازی کنید، برای پاکسازی کریستال ها نیز می توان از آنها استفاده کرد. برای هر دارایی که فکر می کنید نیاز به پاکسازی دارد می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین، هر چیزی که به دست شما می رسد، جدید یا کهنه، باید از هر انرژی که از اشخاص دیگر در آنها به جای مانده پاکسازی شود. مخصوصا در مورد وسایل شخصی که به شما نزدیک هستند، مانند لباس و جواهرات.

عناصر چهارگانه زمین، آب، آتش، هوا

زمین: چاکرای ریشه یا قاعده ای

پا برهنه روی زمین بایستید. تصور کنید ریشه هایی از کف پاهایتان وارد اعماق زمین می شود. از زمین بخواهید هر انرژی منفی را از وجود شما به اعماق زمین ببرد.

گیاهان ریشه در زمین دارند. یک درخت را بغل کنید، یا جلوی یک درخت بنشینید و اجازه دهید درخت یک هادی باشد که انرژی های منفی شما را به زمین می برد.

آب: چاکرای خاجی

به زیر آب بروید، به خصوص آب جاری که انرژی های ناخواسته را از میدان انرژی می شوید و می برد.

درون رود یا دریا شنا کنید.

زیر دوش، احساس کنید که آب میدان انرژی شما را شستشو داده و پاک می کند.

زیر باران بایستید (ترجیحا پا برهنه روی زمین)

آتش: شبکه خورشیدی، چاکرای ناف

بدنتان را به مقدار کافی در مقابل نور خورشید قرار دهید.

آتش روشن کنید و اجازه دهید گرمای آن به بدنتان برسد.

از نور و شعله شمع برای مدیتیشن استفاده کنید (در یک فاصله مناسب)، به خودتان اجازه دهید که وارد شعله شوید و پاک شوید.

هوا: چاکرای قلب

در یک هوای بادی، بگذارید عنصر هوا تمام انرژی های منفی را از کالبد انرژی شما پاک کند.

تکنیک تمرکز روی تنفس را انجام دهید (مدیتیشن تنفس)، تمرکز کاملتان را روی خودتان و هوا نگه دارید.

مانترای هر عنصر:

هر یک از چهار عناصر مانترای تک بخشی خودش را دارد که با آن عنصر هم ارتعاش است. استفاده از این صدا یک ارتعاش قوی با عنصر ایجاد می کند، و در پاکسازی کمک می کند. برخی می گویند این صداها مربوط به چهار چاکرای پایینی است، البته این کاملا درست نیست. این صداها با هر یک از این عناصر در طنین هستند، عناصری که به چهار چاکرای پایین مربوط هستند.

Energetic-Cleansing-Using-the-Elements-Earth-Water-Fire-Air-330x277

 

صدای عنصر زمین، لام (LAM)، که به چاکرای ریشه مربوط است.

صدای عنصر آب، وام، (VAM)، که به چاکرای خاجی مربوط است.

صدای عنصر آتش، رام، (RAM)، که به چاکرای شبکه خورشیدی مربوط است.

صدای عنصر هوا، یام (YAM)، که مربوط به چاکرای قلب است.

این صداها را می توانید به تنهایی در هنگام کار روی یک عنصر ادا کنید، یا با هر یک از روشهایی که در بالا ذکر شدند استفاده کنید. وقتی هر صدا را بیان می کنید، عجله نکنید، به آن گوش کنید و بگذارید به درون سلول های بدنتان رسوخ کند. وقتی از جسمی استفاده می کنید، مانترا را بر روی آن جسم بگویید و اجازه دهید صدای تنفستان جسم را پاک کند.

(از چاکراهای باقیمانده، عنصر چاکرای گلو اتر/روان، عنصر چاکرای چشم سوم/صنوبری نور و تاریکی، و عنصر چاکرای تاج زمان و مکان است).

ما ذاتا با عناصر طبیعی همسو هستیم. وقتی با قصد و نیت روی آنها متمرکز می شویم، می توانیم انرژی آن را دریافت کرده و تاثیر مدیتیشن و پاکسازی را قوی تر کنیم. پس هر روز با نیت قلبی پاکسازی انرژی و مدیتیشن با استفاده از عناصر چهارگانه را انجام دهیم.

به امید اینکه انرژی شما هر چه پاک تر، و مسیر شما سرشار از آرامش و برکت باشد.

About مدیرکل

Check Also

ده روش مقابله با خون آشامهای انرژی

همه چیز از انرژی است در سطح درون اتمی، همه ی آنچه در زندگی وجود …

3 comments

  1. از مطالب اموزنده و بسیار عالی تون بسیار سپاسگذارم خیلی زحمت کشیدید امید وارم همواره موفق و سر بلند باشید متشکرم ساغری

  2. عالی بود ممنون

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *