خانه / دستورالعمل مدیتیشن / مدیتیشن چاکرای ریشه

مدیتیشن چاکرای ریشه

از این مدیتیشن چاکرای ریشه برای فعال سازی چاکرای کندالینی استفاده کنید. چاکرای ریشه همچنین اولین چاکرا در بدن است که احساس ایمنی، امنیت و بقا را در شما هدایت می کند. عنصر این چاکرا زمین است بر پشتیبانی و حمایت دلالت دارد و نام سانسکریت آن مولادهارا است.

در ابتدا این اقدامات را انجام دهید:

این دستورالعمل ها را با صدای خودتان ضبط کنید یا از کسی که به او اعتماد دارید بخواهید در حین مراقبه آنها را برای شما بخواند. این کار را به سرعت آهسته انجام دهید.

بین پاراگراف ها یک مکث طولانی (۵-۱۰ ثانیه) داشته باشید.

در حالت معمول مراقبه به صورتی که زانوهایتان جمع شده باشد بنشینید یا روی یک صندلی راحت بنشینید.

می توانید دراز بکشید اما ریسک این وجود دارد که به خواب روید.

چند نفس عمیق بکشید و بدن و ذهنتان را آرام کنید.

چشمانتان را ببندید.

به دستورالعمل ها گوش کنید و آنها را دنبال کنید.

 

مدیتیشن چاکرای ریشه

مدیتیشن چاکرای ریشه

۱) یک نفس عمیق و طولانی بکشید. با هر بازدم تمرکزتان را به انتهای ستون فقرات منعطف کنید و تصور کنید که یک چاکرای قرمز یاقوتی با شکوه و جلال در حال درخشش است. پرتو قرمز گرم این چاکرا شما را آرام می کند و شما احساس امنیت و آرامش می کنید.

۲) احساس می کنید که مانند یک تخته سنگ بزرگ که در مهد زمین قرار گرفته، ریشه در زمین دارید و غیر قابل تکان خوردن هستید.

۳) تصور کنید که در پایین یک کوهستان با قله ی برفی ایستاده اید که ارتفاع آن به آسمان می رسد. در مقابل شما یک شکاف بزرگ به سمت یک غار وجود دارد. یک گل زیبای قرمز در دهانه غار روئیده و با نسیم ملایمی که وجود دارد در نوسان است و نور گرم خورشید را منعکس می کند. اشعه های خورشید که در حال گسترش هستند شما را دعوت می کنند که وارد غار شوید.

۴) قدمی به جلو برداشته و وارد شوید. شما متوجه می شوید که غار دیوارهای نرم و سقف بلندی دارد و نسیم آرام گرم درون غار باعث می شود که احساس راحتی کنید. جلوتر بروید و به اطرافتان توجه کنید.

۵) مسیری را می بینید که به یک اتاق بزرگ دایره ای می رسد، و سنگ های بزرگ مستطیلی در مرکز آن قرار دارند. اشعه ملایم نور از شکاف کوچکی که در سقف قرار دارد به داخل می تابد و سنگ را از درخشش گرم سرشار می کند.

۶) به سمت سنگ قدم بزنید و روی آن بنشینید. شما می توانید به راحتی و به حالت چهار زانو روی آن بنشینید.

۷) کم کم بخشی از کوهستان را احساس می کنید. یک پیوند عمیق و ریشه دار بودن در زمین را احساس می کنید. شما احساس امنیت می کنید. می بینید که زمین از شما حمایت می کند و از کل وجود شما پشتیبانی می کند.

۸) حالا ببینید که چاکرای اول در حال چرخش است و قدرتمند می شود. هر چه سریعتر می چرخد، نور قرمز یاقوتی شما را سرشار می کند و به هر سلول بدن شما نفوذ پیدا می کند.

۹) نفس عمیق بکشید و احساس کنید که انرژی در انتهای ستون فقرات شما متمرکز می شود.

۱۰) در همین آگاهی باقی بمانید.

۱۱) به آرامی از روی سنگ بلند شوید و از اتاق خارج شوید، و از طریق گذرگاه از غار خارج شوید. دوباره به کوهستان نگاه کنید و احساس کنید با آن یکی هستید.

۱۲) وقتی آماده شدید، چشمانتان را باز کنید.

مدیتیشن چاکرای ریشه را چندین مرتبه انجام دهید تا زمانی که احساس کنید با زمین یکی هستید و حمایت و پشتیبانی زمین مادر را احساس کنید. مدیتیشن هفت چاکرای اصلی را نیز می توانید از اینجا ببینید.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

مدیتیشن رنگ های جادویی

اولین قدم در انجام مدیتیشن رنگ های جادویی آگاه شدن از تنفستان است. دم… بازدم… …

یک دیدگاه

  1. عالى بود ممنونم بابت مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *