خانه » دستورالعمل مدیتیشن » مدیتیشن چاکراها

مدیتیشن چاکراها

مدیتیشن چاکراها که در زیر آمده برای هفت چاکرای اصلی بدن است. در طول این مدیتیشن، تمرکز آگاهانه روی هر یک از هفت چاکرا قرار می گیرد، و به باز شدن و متعادل شدن آنها کمک می کند، که متعاقبا جنبه های فیزیکی، ذهنی، احساسی و معنوی زندگی را هماهنگ می کند.
می توانید این دستورالعمل ها را با صدای خودتان ضبط کرده و گوش کنید یا از کسی بخواهید آنها را برای شما بخواند. این کار را با سرعتی آهسته انجام دهید. بین هر پاراگراف یک وقفه ۵ تا ۱۰ ثانیه ای داشته باشید.
در حالت متداول مدیتیشن بنشینید، نشسته روی زمین یا روی صندلی به طوری که کمرتان صاف باشد. چند نفس عمیق بکشید و بدن و ذهن را آرام کنید. چشمانتان را ببندید. و به دستورالعمل ها گوش دهید.

مدیتیشن چاکراها مدیتیشن چاکراها مدیتیشن چاکراها

متن مدیتیشن چاکراها

 1. یک نفس عمیق و طولانی بگیرید. هنگام بازدم، توجه خود را به انتهای ستون فقرات متمرکز کنید. وزن بدنتان را که روی چاکرای ریشه قرار گرفته احساس کنید، چاکرای پشتیبانی و تعلق.
 2. ببینید که چاکرای ریشه تان به زمین زیرتان متصل است. درون ریشه هایتان نفس بکشید و ببینید که آنها انرژی پرانیک را از زمین جذب می کنند.
 3. رنگ قرمز را تجسم کنید. ببینید که ریشه ها به آرامی قرمز می شوند، شما را در اکنون و اینجا به زمین متصل می کنند. احساس کنید که زمین از وجود و هستی شما بدون قید و شرط پشتیبانی می کند.
 4. در همین آگاهی باقی بمانید. وقتی آماده شدید، توجهتان را به سمت پایین شکم معطوف کنید، درست زیر ناف، روی چاکرای خاجی یا چاکرای احساسات. محل خلاقیت، هوش احساسی و لذت.
 5. درون هر چاکرا نفس بکشید، و ببینید که مانند موج های روی سطح رودخانه بزرگ تر می شوند. ببینید که آزادانه مانند آب جریان دارد و حرکت می کند.
 6. تصور کنید که رنگ نارنجی این امواج و چاکرای شما را دربر می گیرد. احساس کنید که آب تمام نیازها و ضرورت های خلاقیت شما را برآورده می کند.
 7. در این آگاهی باقی بمانید. هر دو رنگ را ببینید، قرمز و نارنجی، حمایت و رشد چاکرای ریشه و خاجی را ببینید.
 8. آگاهی خود را کمی بالاتر ببرید، به زیر استخوان جناغ سینه، بین سینه و ناف، روی چاکرای شبکه خورشیدی، یا چاکرای قدرت.
 9. درون این چاکرا نفس بکشید، و ببینید با شعله های آتش سرشار می شود. انرژی و گرمای آتش را احساس کنید که از هر مسیری که می گذرد آن را تغییر می دهد.
 10. تصور کنید که رنگ زرد چاکرای شما را دربر می گیرد، مانند درخشش خورشید، آن را پرورانده و حمایت می کند، همان طور که خورشید تمام انواع زندگی ها را روی کره زمین می پروراند. احساس کنید که قدرتتان بیشتر می شود، قدرت برای کمک کردن، و خدمت کردن به سایر موجودات و محیط.
 11. در همین آگاهی باقی بمانید. سه رنگ را ببینید، قرمز، نارنجی و زرد، و حمایت، رشد و قدرت چاکراهای ریشه، خاجی و شبکه خورشیدی را احساس کنید.
 12. هرگاه آماده شدید، آگاهی خود را بالاتر به مرکز قفسه سینه معطوف کنید، روی چاکرای قلب، چاکرای عشق، مهربانی و همدردی.
 13. درون چاکرای قلب نفس بکشید، و ببینید که با تنفس شما ملایم تر و روشن تر می شود. احساس کنید که به سمت بیرون در حال بزرگ شدن است و مانند هوای در حرکت، هر چیزی را که لمس می کند به آرامی نوازش می کند.
 14. رنگ سبز را تصور کنید، رنگ رشد و تازگی بهار. احساس کنید که هوای تازه چاکرای شما را شاداب می کند و رنگ سبز زندگی جدیدی برای آن فراهم می کند و آن را شفا می دهد. ببینید که قلبتان وسعت پیدا می کند و عشق و مهربانی را به تمام خلقت ارسال می کند.
 15. در این آگاهی باقی بمانید. چهار رنگ، قرمز، نارنجی، زرد و سبز را ببینید، و حمایت، رشد، قدرت و عشق چاکراهای ریشه، خاجی، شبکه خورشیدی و قلب را ببینید.
 16. حالا آگاهی خود را بالاتر روی چاکرای گلو ببرید، چاکرای باورهای شخصی و ابراز وجود.
 17. درون این چاکرا نفس بکشید و ببینید که ارتعاشات ملایمی را به درون فضا و اتر ارسال می کند. رنگ آبی را تصور کنید، آبی لاجوردی، که چاکرای شما را در بر می گیرد. احساس کنید که این چاکرا گشوده و پاک می شود، و توانایی شما برای ابراز حقایق خودتان را آزاد می کند.
 18. در این آگاهی باقی بمانید. پنج رنگ را ببینید، قرمز، نارنجی، زرد، سبز و آبی، و حمایت، رشد، قدرت، عشق و حقیقت چاکراهای ریشه، خاجی، شبکه خورشیدی و گلوی خود را ببینید.
 19. وقتی آماده شدید، آگاهی خود را روی پیشانی خود متمرکز کنیدف بین دو ابرو، روی چاکرای چشم سوم، چاکرای شهود و روشن بینی.
 20. تصور کنید که رنگ ارغوانی تیره چاکرای شما را در بر می گیرد، و با خود شفافیت، بینش و درک به همراه می آورد و شهود شما را تقویت می کند.
 21. در همین آگاهی باقی بمانید. شش رنگ را ببینید، قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی و ارغوانی، و پشتیبانی، رشد، قدرت، عشق، حقیقت و بینش چاکراهای ریشه، خاجی، شبکه خورشیدی، قلب، گلو و چشم سوم را احساس کنید.
 22. آگاهی خود را بالاتر روی چاکرای تاج ببرید، در بالای سرتان، نقطه اتصال شما با آگاهی برتر یا روح الهی.
 23. درون چاکرای تاج نفس بکشید و احساس کنید که رو به سوی آسمان بالای سرتان گشوده می شود.
 24. نور بنفش رنگی را تجسم کنید، که به آرامی چاکرای تاج را در بر می گیرد، و به نرمی شما را با سایر خلقت هماهنگ می کند. یگانگی خود را با هر آنچه هست احساس کنید.
 25. در همین آگاهی باقی بمانید. هفت رنگ را ببینید، قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، ارغوانی و بنفش و پشتیبانی، رشد، قدرت، عشق، حقیقت، شهود و اتصال چاکراهای ریشه، خاجی، شبکه خورشیدی، قلب، گلو، چشم شوم و تاج را احساس کنید.
 26. تمرکزتان را دوباره به بالا و پایین رفتن تنفستان برگردانید. تکامل این لحظه را احساس کنید و به این کمال توجه کنید. شما در این لحظه کامل هستید.
 27. تمرکز روی تنفس را ادامه دهید.
 28. هر گاه آماده شدید چشمانتان را باز کنید.
امیدواریم که این مدیتیشن چاکراها برای شما مفید واقع شود.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

مدیتیشن رنگ های جادویی

اولین قدم در انجام مدیتیشن رنگ های جادویی آگاه شدن از تنفستان است. دم… بازدم… …

یک دیدگاه

error: Content is protected !!