خانه » آموزه های خود برتر » غلبه بر مقاومت در مسیر اتحاد با خود برتر

غلبه بر مقاومت در مسیر اتحاد با خود برتر

مقاومت یک ویژگی معمول است که باید تغییر کند، در مسیر اتحاد مجدد شما با خود برترتان، تغییراتی هست که باید صورت بگیرد مثل غلبه بر مقاومت. حتی اگر حتی اگر واقعا علاقمند باشیم که در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنیم، یک تمایل طبیعی در ماهیت انسانی ما وجود دارد که در مقابل تغییر مقاومت می کند- حداقل در ابتدا این طور است. دلسرد نشوید، اما آگاه باشید که در این راه با مقاومت زیادی رو به رو خواهید شد. هم درونی و هم بیرونی. نیروهای بیرونی می توانند گاه گاهی روی ما تاثیر بگذارند، مخصوصا اگر محافظت روانی قدرتمندی نداشته باشیم. اما بیشتر مقاومتی که روزانه با آن مواجه می شویم از درون خودمان برخاسته می شود، از ایگو یا از خود پست تر.

سطوح مقاومت

اولین سطح اساسی مقاومت که ما معمولا هنگام تلاش برای تغییر با آن مواجه می شویم، سطحی است که همه ما با آن آشنا هستیم. بخش مقاومت کننده­ ی ما بهانه های زیادی ایجاد خواهد کرد که سعی کند تلاش ما را بی ثمر کند:
 • من در حال حاضر وقت ندارم
 • الان خیلی خسته ام.
 • نمی توانم این برنامه تلویزیونی را از دست بدهم.
 • الان باید ظرف بشویم، لباس ها را بشویم، فلان کار را انجام بدهم، “جاهای خالی را پر کنم- هر کاری به جز آنچه واقعا باید روی آن تمرکز کنم.
البته، باید زمان صرف کرده و کارهای لازم را انجام دهیم و به استراحت نیز نیاز داریم، اما همچنین باید کارهای معنوی خود را نیز در اولویت قرار داده و برای آن نیز زمانی صرف کنیم.
سطح بعدی مقاومت مستقیما شامل قدم گذاشتن در مسیر معنوی است. آموزه های معنوی می توانند به سه دسته اصلی تقسیم شوند:
 1. آموزه هایی که به ما کمک می کنند مسیر معنوی و جنبه های معنوی خودمان را در کنیم، مانند آموزه هایی در مورد خود برتر، چاکراها، هاله و غیره.
 2. کارهایی که انجام می دهیم که به این آموزه ها مربوط می شوند، مانند مدیتیشن، گفتن مانترا، و غیره.
 3. آموزه هایی که به رفتار ما مربوط می شوند، مانند هماهنگ بودن، کنترل احساسات، و غلبه بر عادات بد.
اولین دسته معمولا کمترین مقاومت را ایجاد می کند، اما دسته ای است که بسیاری از ما در آن مانده ایم. در این دسته، مجموعه آموزه ها شامل خواندن یا گوش دادن به فایل های صوتی است. از آنجایی که بیشتر ما به عنوان پویندگان معنوی به این منابع جذب می شویم، معمولا برای خواندن و مطالعه با مقاومت زیادی مواجه نمی شویم. ممکن است حوزه هایی را بیابیم که در موردشان سوال داریم یا با آنها موافق نیستیم، در هر حال طبیعتا به دنبال یادگیری بیشتر هستیم. این حوزه ای است که بسیاری از پویندگان در آن ساکن ماننده اند، بسیاری از آنها از یک آموزه به یک آموزه دیگر رجوع می کنند، اما در عمل کار زیادی انجام نمی دهند.
دسته دوم جایی است که بیشتر ما در آن با مقاومت زیادی مواجه می شویم، زیرا نیازمند انجام دادن کاری فعالانه، فراتر از خواندن و گوش کردن است. برای مثال مدیتیشن را در نظر بگیرید، ممکن است بعضی در ابتدا آن را مشکل بدانند. اکثر مواقع، ذهن کاملا بدون نظم است و با افکار و سناریوهای مختلف در هر جایی سیر می کند. اینکه یاد بگیرید ذهن را آرام کنید و بر مقاومت آن غلبه کنید تا مدیتیشن کنید، ممکن است زمان بر باشد، اما بخش مهمی بیشتر آموزه های معنوی است.
دسته سوم جایی است که بیشترین مقاومت در آن وجود دارد. بسیاری از ما عادات بدی داریم و رفتار ما عمیقا ریشه در درون ما دارد. اگر کسی عاداتی داشته باشد، غلبه بر آن دشوار است، ایگو در مقابل تغییرات این عادات مقاومت نشان می دهد. اما غلبه بر این چیزها بخش اساسی برای پیوند مجدد با خود برترتان است، و بسیاری از اساتید روی این طبقه تاکید بیشتری دارند. بدون حل کردن این مسائل روانی و عادات بدتان نمی توانید جلوتر بروید.

غلبه بر مقاومت غلبه بر مقاومت غلبه بر مقاومت در مسیر اتحاد با خود برتر ooYBAFQSnmiAS64sAAEfVqqSBgs709

برای غلبه بر مقاومت چه کاری می توان انجام داد؟

سه نکته کلیدی برای غلبه بر مقاومت عبارتند از عزم، نیت، و حرکت.
 1. عزم: یک عزم از صمیم قلب برای انرژی گرفتن و غلبه بر مقاومت ضروری است.
 2. نیت: یک نیت شفاف قلبی، که ترجیحا بهتر است بلند گفته شود، قدرت عزم و اراده را چندبرابر می کند.
 3. حرکت: وقتی یک حرکت ایجاد شود، انرژی دارد که به رد شدن از مقاومت کمک می کند.
ساخت یک عادت جدید آنقدرها هم که فکر می کنید طول نمی کشد. بیشتر تحقیقات می گویند که احتمالا ۳-۴ هفته زمان می برد. این به عزم و اقدامات فرد بستگی دارد.
اساتید به ما می آموزند که هر چیزی برای خودش یک سیکل دارد، و یک سیکل ۲۴ ساعته برای حفظ نیروی حرکت الزامی است. اگر می خواهید نیروی حرکتی که ایجاد کردید پایدار بماند، باید مرتبا آن را تجدید کنید. برای مثال، اگر برای انجام مدتیتیشن مقاومت دارید و اراده کردید که یک نیروی حرکت در مقابل آن ایجاد کنید، می توانید نیت روشن خود را برای انجام مدیتیشن به مدتی معین و تعهد خود برای آنجام آن را هر روز اعلام کنید.

قدرت آگاهی

هنگام برخاستن مقاومت، آگاه بودن قدرت زیادی ایجاد می کند. ایگو معمولا مقاومتی ایجاد می کند که ما از ان آگاه نیستیم، بنابراین تسلیم شدن در ما راحت تر می شود. با تابش نور آگاهی هنگام بروز مقاومت، قدرت آگاهی در غلبه بر آن بسیار کمک می کند. وقتی آگاهانه از مقاومت با خبر باشید، انجام اقدامات لازم در مقابله با آن راحت تر می شود.

راه های دیگر برای غلبه بر مقاومت:

 1. هنگامی که متوجه می شوید مقاومت دارید، نیتی که دارید را بنویسید و بلند اعلام کنید تا جریان را معکوس کنید.
 2. از تمرینات معنوی استفاده کنید.
 3. نیایش به درگاه خدا
 4. ایجاد یک رابطه مداوم با خود برتر. روزهایی که ارتباط قدرتمندی با خود برتر داشته باشید، مقاومت کمتری برای انجام کارها احساس خواهید کرد.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

خود برترتان را با خود همراستا کنید

  خود برترتان را با خود همراستا کنید امروزه مردم بسیاری در دنیا کورکورانه می …

یک دیدگاه

error: Content is protected !!