Home / آموزه های خود برتر / خود برتر چگونه شما را هدایت می کند؟

خود برتر چگونه شما را هدایت می کند؟

از آن جا که شما تنها کسی هستید حقیقت خود را به منعکس می کنید، شما هستید که تصمیم می گیرید درونتان چه اتفاقی بیفتد ( در سطح ناخودآگاه). شما حقیقت درونی خود را آشکار نموده و تصمیم می گیرید در هر لحظه چه چیزی را تجربه کنید. خود برتر شما آشکار می سازد که چه شرایطی برای شما برتر است تا به خاطر آورید چه کسی هستید. من به بررسی ۳ ابزار می پردازم تا ببینید خود برتر چگونه شما را هدایت می کند، ابزارهایی که خود برتر استفاده می کند تا شما را به جایگاه عشق بی قید و شرط ببرد.

همزمانی و همرویدادی

اولین موردی که در موردش صحبت خواهم کرد همرویدادی است. احتمالا شما تاکنون حرف های بسیاری در مورد پیشگویی و خوش اقبالی شنیده اید؛ این کاملا یک موضوع محبوب در معنویت است زیرا بسیار سرگرم کننده می باشد . همزمانی ها همواره تصادفی به نظر می رسند و اغلب اوقات بسیار صریح و آشکارند. از آن جایی که خود برتر حقیقت شما را به تصویر می کشد ، با جلب نظر شما به امور مختلف ، شما را هدایت خواهد کرد.

ممکن است خود برتر گاهی اوقات چیزی را چندین بار در یک مدت زمان کوتاه تکرار کرده و گاهی این امر در مکان های غیرمنتظره روی دهد. می تواند چیزی باشد که شما به تازگی در مورد آن اندیشیده یا فکر کرده اید و صرفا آن را به صورت جادویی در حقیقت خود پدید آورده اید. گاهی اوقات می تواند فرصت بسیار کمی باشد که شما منتظر مانده اید یا نیاز به آن را درک نموده اید و به حقیقت پیوستن آن بسیار عالی است. این همه آن چه چیزی است که خود برتر برای شما طرح ریزی کرده تا با آن بازی کنید یا به تجربه اندوزی بپردازید .

همرویدادی ها همچنین به این شکل عمل می کند، گاهی شرایطی را به وجود خواهد آورد تا شما را از چیزی که دیگر برایتان مفید نیست یا اکنون برای آن آماده نیستید دور کند. شما می دانید  چه زمانی واقعا دوست دارید با کسی پرسه بزنید و به دلایلی همه چیز شما را از وقوع آن دور می کند. هرچه بیش تر به همزمانی ها توجه کنید، آن ها سریع تر و سریع تر برای شما اتفاق می افتد تا زمانی که تقریبا هرچیزی که تجربه می کنید یک همرویدادی خواهد بود. برای رسیدن به این نقطه یک هفته تا یک سال زمان لازم است و این به میزان اعتماد شما به پیشگویی بستگی دارد. هنگامی که به این نقطه رسیدید ، جایی که واقعیت خود را به عنوان جریان ثابتی از همرویدادی های جاری در خود برتر خود دیدید، خود برتر شما دیگر روی همرویدادی های خاص تمرکز نخواهد کرد . ممکن است یک روز در مورد مدیتیشن و مقاربه بشنوید که با شرایط خاصی کمک می کند و روز دیگر از مدیتیشنی کاملا متفاوت باخبر شوید .

 خود برتر شما می داند در هر لحظه چه چیزی برای شما بهتر است. خود برتر شما قادر به انجام تمامی این امور است زیرا از رویکرد مشاهده تمام واقعیت ها در یک زمان برخوردار است  خود برتر تمامی شرایط احتمالی و ممکنی که می تواند شما را به تجربه رشد رهنمون سازد را مشاهده نموده و سپس انتخاب می کند کدام سفر بیشترین احتمال دستیابی به تجربه رشد و پیشرفت را در پی دارد  و در همین زمان برای پیگیری هدف همرویدادی هایی را پدید می آورد.

خود برتر چگونه شما را هدایت می کند؟

احساسات

دومین ابزار کاربردی، بارزترین آن هاست: احساسات . هرگاه چیزی را در دل خود احساس می کنید ، هرگاه هیجان زده هستید، هرگاه احساس درد دارید یا هر احساس دیگری، خود برتر شما در حال مخابره چیزی به شماست. زمانی که احساس هیجان  بدین معناست که برو و این کار را انجام بده. بسیاری از ما مایلیم که احساسات خود را سرکوب کنیم زیرا برایمان عقلانی به نظر نمی رسند یا ما مشغله های مهم تری داریم، اما مسئله این است که به شهود ذات خود اعتماد کنید، چرا که همواره آموزه هایی برای یادگیری و کمک به پیشرفت شما وجود دارد.

زمانی که این یک احساس دردناک وجود دارد، یعنی چیزی برای شما اتفاق افتاده که سبب شده اعتقادات و باورهای خود را جستجو کنید و دریابید چه چیزی با حقیقت و واقعیتی که خود برتر شما در حال طرح ریزی آن است، مطابقت ندارد. اگر آن را نبینید، و زمان آن رسیده باشد که آن درس خاص را بیاموزید، این احساس پا بر جا می ماند. افسردگی نمونه ای برجسته از این مساله است؛ یک فرد افسرده دوست ندارد هیچ کاری انجام دهد زیرا آگاهی او توجه و تمرکز او را بر مشاهده باورها و اعتقاداتش و بررسی اعتبار آن ها معطوف ساخته است. بسیار مهم است که دریابیم تمام دردهای احساسی توسط باورهای شما شکل می گیرد.

 عشق جالب ترین احساسات است . شما نسبت به افراد، دوستانتان، پروژه هایی که در آن حضور دارید و تمامی مخلوقات عشق می ورزید و می توانید عاشق هرچیزی شوید. احساس عشق همان چیزی است که خود برتر شما از آن برای چسبیدن به شرایط استفاده می کند تا تمامی راه حل های ممکن را بررسی کنید و معمولا می توانید از افراد و موقعیت هایی که به آن علاقه دارید چیزهای زیادی بیاموزید.

جسم فیزیکی شما

جسم فیزیکی در واقع تحت همرویدادی ها تناسب می یابد. خود برتر شما سیگنال هایی را درون بدن ارسال می کند و مشاهده سیگنال ها بسیار مفید است تا از خود بپرسید چه ارتباطی وجود دارد.

من می توانم با یک مثال این امر را به بهترین نحو ممکن توضیح دهم :

اگر در پای خود احساس درد دارید می توانید آن را به”گام برداشتن رو به جلو” و “اقدام کردن” نسبت دهید. در نتیجه درد می تواند نشان دهد که شما روی اقدام کردن بیش از حد تمرکز نموده اید و نیاز به استراحت دارید.

اگر احساس می کنید ضربان قلب شما بسیار بالاست و شما را کمی آشفته کرده، می تواند بدین معنا باشد که به آن گوش نکرده اید و باید از قبلتان پیروی کنید .

اگر تصادف کرده اید و بدین خاطر در منزل بستری هستید ، احتمالا باید به دلیلی در خانه بمانید و به حرف خود برتر گوش نکرده اید.

اگر سرگیجه دارید، شما زیاد فکر می کنید. اگر شانه های شما درد دارد ممکن است مسئولیت زیادی را پذیرفته باشید. یک میلیون نمونه از این نوع وجود دارد که می توانم عرض کنم. موارد مذکور همواره صحت ندارند اما اگر زمانی را برای مشاهده دردها بگذارید، می توانید ببینید با چه چیزی در ارتباط هستند. به خاطر داشته باشید بدن شما دقیقا بخشی از توهمات شماست. این آگاهی شماست که چیزی را درون واقعیت شما پدید می آورد تا به رشدتان کمک نماید. در نتیجه مشتاق باشید چرا که با خود ارتباط برقرار می کنید .

چگونه این ابزارها با هم کار می کنند 

دیدید که خود برتر چگونه شما را هدایت می کند. تمامی این ابزارها همراه با هم و در راستای رشد و پیشرفت شما مورد استفاده قرار می گیرند. احساسات درون دلتان را به یک همرویدادی می رساند. همرویدادی یعنی کسی سر راهتان قرار می گیرد که در مورد کاری که دارید انجام می دهید داستانی تعریف کرده و شما را هیجان زده می کند. این هیجان سبب می شود شما به شیوه ای خاص کار کنید و نمای دیگری از خود را کشف کنید. هرچه بیشتر به این نشانه ها توجه کنید، نشانه های بیشتری بروز می کند تا جاییکه در نهایت تمام آن چه انجام می دهید به طور ثابت از اشارات و نشانه ها تبعیت می کند. اغلب افراد معتقدند که پیروی از نشانه ها می تواند به موضوعی مثبت بیانجامد. هرچند گاهی یک همرویدادی شما را به موقعیت احساسی دردناک رهنمون ساخته ولی این دقیقا بخشی از پیشرفت روحانی و معنوی شماست. هندوها به شیوا احترام می گذارند زیرا او نابودگر است. او اعتقادات قبلی را نقض کرد و خودش را اثبات کرد. مثبت و منفی هر دو در زندگی معنوی نقش دارند و این بخشی از چرخه ای است که به شما امکان رشد می دهد ( یک موج فرکانسی را تصور کنید ؛ این موج بارها و بارها بالا و پایین می رود).

About مدیرکل

Check Also

هفت شیوه پیام رسانی خود برتر

خود برتر ما گاهی به وسیله نمادها، متافورها، احساسات عمیق یا رویا با ما ارتباط …

One comment

  1. امیر راستی

    ممنونم خیلی عالی بود

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *