خانه » آموزه های معنوی » آیا مسیر زندگی خود را پیدا کرده اید؟
higherself.ir

آیا مسیر زندگی خود را پیدا کرده اید؟

پیدا کردن مسیر زندگی یا ماموریت زندگی نیازمند سالها تلاش، شکست و جستجو است. در این مقاله میخواهیم ۶ علامت را معرفی کنیم تا بدانید آیا مسیر زندگی خود را پیدا کرده اید یا نه.
ناراحت کننده است که بسیاری از افراد هرگز مسیر درست را پیدا نمی کنند و زندگی شان را در حالی به پایان می رسانند که اطرافشان پر است از آدمهای نامناسب و در طول عمرشان کارهایی را انجام دادند که دوست نداشتند. در جامعه امروز، احتمال اینکه ما دچار آشفتگی در زندگی بشویم زیاد است زیرا دائما در رسانه های اجتماعی و فرهنگ های رایج به ما گفته می شود که باید چه کنیم، چطور باشیم و چطور باید به نظر برسیم. هنوز افرادی هستند که با آنچه اکثریت می خواهند موافقت نمی کنند و به صدای روح درونشان گوش می کنند. آیا شما هم جز این دسته هستید؟
در زیر ۶ نشانه به شما ارائه میدهیم:

۱٫ شما زندگی تان را با انجام کارهایی که دوست دارید سپری می کنید.

یکی از واضح ترین علامت هایی که نشان می دهد که کسی مسیر زندگی اش را یافته، کار کردن برای هدفی والاتر است، نه صرفا کسب درآمد. هر شغلی که باشد، تجارت خودتان، یک حرفه خلاقانه، یک هنرمند مستقل یا یک شغل معمولی، نکته این است که این شغل برای شما رضایتمندی و خوشحالی بدهد، همچنین به شما در رشد فردی کمک کند. شاید به این خاطر شغلتان را انجام میدهید که دنیا را به جای بهتری تبدیل کنید یا به دیگران کمک کنید، اما تنها چیزی که واضح است این است که انگیزه شما فراتر از این است که برای درآمد کار کنید تا بتوانید صورتحساب هایتان را بپردازید. کار شما یک بخش حیاتی از رسالت روح و وسیله ای برای خدمت به اهداف زندگیتان است و احساس می کنید شغلی که دارید با روح و خود برترتان هماهنگ است.

۲٫ شما برای اهداف ارزشمند تلاش می کنید و چیزهای مهم را تقدیر می کنید

یک هدف زندگی واقعی هرگز روی چیزهای مادی و زودگذر متمرکز نیست. بنابراین، اگر شما مسیر زندگی تان را یافته باشید، اهداف شما احتمالا ارزشمند هستند. هر کس به این دنیا می آید تا ماموریت متفاوتی را انجام دهد. برای بعضی ها، ممکن است وقف کردن خودشان به خانواده و بزرگ کردن فرزندانشان باشد. ممکن است کسی یک هنرمند با استعداد باشد که به سایر افراد انگیزه بدهد. به خاطر هر چه که به دنیا آمده باشید، روی ارزش های انسانی جاودان متمرکز است. جامعه مدرن بیش از همیشه به چنین افرادی نیاز دارد، زیرا امروز مردم دائما ارتباط خودشان را با روحشان از دست می دهند و چیزهای مهم را به خاطر بهره های مادی و آرزوهای سطحی فراموش می کنند.

 

آیا مسیر زندگی خود را پیدا کرده اید آیا مسیر زندگی خود را پیدا کرده اید آیا مسیر زندگی خود را پیدا کرده اید؟ 1612553 bigthumbnail

۳٫ احساس می کنید همه چیز سر جای خودش است و از زندگی تان راضی هستید

احساس می کنید که هر اتفاقی که تا به حال برایتان افتاده دلیلی داشته و شما را به جایی رسانده که امروز هستید. حتی ناامیدی ها و شکست های گذشته برایتان معقول به نظر می رسد. روابط ناکام، رفتارهایی که ممکن است حالا از آنها به خاطرشان شرمسار باشید، شغل هایی که از آنها متنفر بودید، همه چیز کمک کرد تا از شما همان انسانی که امروز هستید را بسازد. شما عمیقا این را درک می کنید و به خاطر تمام اتفاقاتی که برایتان افتاده سپاسگذارید زیرا همه همه چیز الان سر جای خودش است.
حتی اگر از تمام جنبه های زندگیتان راضی نباشید، احساس کلی رضایت در شما وجود دارد و می توان گفت شما یک انسان خوشحال و تکامل یافته هستید.

۴٫ شما یا در یک رابطه سالم هستید یا تنها و خوشحالید

کسی که مسیر زندگی خود را یافته باشد دقیقا می داند چه می خواهد. برای همین است که نمی خواهید زمان خود را در یک رابطه ناراحت کننده بگذرانید. ترجیح می دهید تنها باشید تا با شخص نادرست باشید. اگر در یک رابطه هستید، آنگاه کاملا اطمینان دارید که شریک روحتان را یافته اید و می خواهید بقیه عمرتان را در کنار آن شخص بگذرانید. شما یکدیگر را کامل می کنید و رابطه شما یک ارتباط عمیق بر مبنای ارزش ها و اهداف مشابه است.

۵٫ شما برخی افراد را از زندگیتان خارج کردید

یک روز متوجه شدید کسانی که فکر می کردید دوستانتان هستند، واقعا اهمیتی به شما نمی دهند. هر کس احتمالا چنین افرادی را در زندگی دارد که به نظر می رسند بسیار دوستانه و حامی هستند، اما کافیست شما به دردسر بیفتید و نیاز به کمک داشته باشید. اینجاست که ناگهان می بینید این دوستان صمیمی لایق اینکه بخشی از زندگی شما باشند، نیستند.
ممکن است خودتان هم در مورد برخی افراد به همین مرحله برسید، چون با آنها هم ارتعاش نیستید. دیگر فایده ای برای ارتباط برقرار کردن با آنها نمی بینید، زیرا بیشتر شبیه یک تعهد اجتماعی است تا یک تمایل واقعی برای ارتباط. حالا می خواهید اطرافتان پر باشد از افرادی که ذهنشان مشابه با شما باشد و کسانی را به زندگی تان راه می دهید که علاقه وافری به شما داشته باشند و ارزش های مشترکی با شما داشته باشند.

۶٫ شما متوجه شده اید که نظر دیگران اهمیتی ندارد

از آنجایی که ما موجودات اجتماعی هستیم، گاهی در دام دنبال کردن آنچه دیگران از ما انتظار دارند می افتیم، و بنابراین به نظر آنها در مورد خودمان و زندگیمان اهمیت می دهیم. بنابراین وقتی شما مسیر زندگی خود را یافته باشید، درک می کنید که آنها چقدر بی اهمیت هستند و چقدر احمقانه است که به آنچه دیگران فکر می کنند اهمیت بدهید. حالا درک می کنید که این زندگی شماست و شما تنها کسی هستید که تصمیم می گیرید چه چیزی برایتان بهتر است. به طور مشابه، دیگر احساس نمی کنید لازم است روی دیگران تاثیر بگذارید و سعی نمی کنید به آنها ثابت کنید شما بهتر، باهوش تر و موفق تر از آنها هستید.
آیا مسیر زندگی خود را پیدا کرده اید؟ احساس می کنید هدف زندگی خود را پیافته اید؟ اگر این طور است آیا این علائم برای شما صدق می کنند؟

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

ده روش مقابله با خون آشامهای انرژی

همه چیز از انرژی است در سطح درون اتمی، همه ی آنچه در زندگی وجود …

یک دیدگاه

error: Content is protected !!