خانه / هیلینگ / کریستال آمیتیست و موارد استفاده آن

کریستال آمیتیست و موارد استفاده آن

کریستال آمیتیست بنفش در طول قرون به خاطر زیبایی و قدرت افسانه­ای آن برای آرامش ذهن و احساسات بسیار محبوب بوده است. امروزه این یک سنگ نیمه قیمتی است، اما گذشتگان آن را سنگ آتش می­ خواندند و در آن زمان به میزان الماس ارزشمند بوده است. این سنگ همواره به ماه فوریه مرتبط بوده است، ماهی که رومیان به نپتون یا خدای آب نسبت می دادند، و سنگ تولد این ماه است. این سنگ حامل انرژی آتش و اشتیاق، خلاقیت و معنویت است و سنگ اعتدال و میانه روی است.

آمیتیست چه به صورت طبیعی دست نخورده، چه پولیش شده یا چند وجهی شده باشد، یک گوهر زیباست که از انواع سنگ های کوارتز محسوب می شود و در مناطق مختلفی یافت می شود. در سرتاسر تاریخ خاصیت خاص آمیتیست جلوگیری از مستی و افراط بوده است. یونانیان باستان و رومیان آمیتیست را در نوشیدنی های خود می انداختند و معتقد بودند که نوشیدنی قدرتمند شده و تمام سموم را از بدن پاک می کند و سنگی که روی بدن گذاشته شود، مخصوصا روی ناف، تاثیر هوشیارکنندگی و تعدیل کنندگی دارد.

آمیتیست همچنین افکار شیطانی را کنترل می کند، هوش را افزایش می دهد و در مسائل شغلی به فرد هوشمندی می دهد. در سفر به عنوان محافظت از اتفاقات بد استفاده می شود، سربازان را از آسیب دشمنان حفظ کرده و به آنها پیروزی می بخشد. در دنیای معنوی، آمیتیست ارتباط با منبع الهی را فراهم می کند.

آمیتیست یک سنگ جادویی برای هنر های خلاقانه است، مخصوصا رنگ های تیره تر آن. هر جا که نتایج جدیدی نیاز است که خلق شود، به شخص کمک می کند. اغلب به عنوان سنگ هنرمند، سنگ آهنگساز، سنگ مخترع، شاعر و نقاش استفاده می شود. آمیتیست را برای تمرکز و تقویت عناصر خلاقانه ی نیروی حیات هستی کنار خود نگه دارید.

آمیتیست یکی از موثرترین کریستال ها برای شفای افراد، گیاهان و حیوانات است. آمیتیست طبیعی پولیش نشده به ویژه در جایی که گیاهان رشد نمی کنند قرار داده می شود. و با انرژی های زمینی منفی زیر ساختمان ها یا هر جای دیگری مقابله می کند.

آمیتیست در مقابل حمله روانی، آسیب پارانرمال یا بدخواهی ها محافظت ایجاد می کند، و انرژی را بعد از اینکه به انرژی عشق و مثبت تبدیل کرد، به هستی باز می گرداند. برای افزایش این قدرت و جذب خوش شانسی، آمیتست را در دود خوشبوی گیاه اسطوخودوس قرار دهید و در بالای آن تصویر خورشید و هلال ماه بکشید.

آمیتیست به عنوان یک آرامبخش طبیعی عمل می کند و به انتقال سیگنال های عصبی در مغز کمک می کند. اختلالات تکانشی و بیش فعالی در کودکان و حیوانات را آرام می کند. آمیتیست را زیر بالش قرار دهید یا در جهت عکس عقربه های ساعت روی پیشانی بمالید تا ضعف حافظه را درمان کنید و رویابینی دلپذیر را تحریک کنید. همچنین برای کودکانی که کابوس می بینند یا از تاریکی می ترسند نیز مفید است.

آمیتیست یک سنگ عالی برای سیاستمداران، مذاکره کنندگان و تاجران است. عصبانیت را آرام کرده و در شرایطی که بحث و گفت و گو نیاز است کارایی را بیشتر می کند. آمیتیست بینش معنوی به همراه استدلال منطقی فراهم می کند.

انرژی شفابخش فیزیکی کریستال آمیتیست

آیمتیست تولید هورمونها را تقویت کرده، سیستم عصبی سیمپاتیک را تحریک می کند و غدد را به کارکرد بهینه می رساند. تولید اکسیژن در خون را تقویت کرده و به درمان گوارش، قلب، شکم و پوست کمک می کند. کریستال آمیتیست همچنین سیستم ایمنی را قردتمند کرده و درد و تورم و التهاب را کاهش می دهد. در درمان آرتروز می تواند یک اکسیر عالی باشد.

در درمان وز وز گوش و سایر اختلالات شنیداری مفید است، و همچنین برای ضعف حافظه نیز سودمند است، تکانه های عصبی در مغز را آرام می کند، سر درد و میگرن را تقلیل می کند، و استرس و تنش عصبی را کاهش می دهد. می تواند برای درمان اغتشاشات فیزیکی و ثبات ناهماهنگی های مغزی استفاده شود، اما نباید برای پارانویا یا شیزوفرنی استفاده شود.

انرژی شفابخش احساسی کریستال آمیتیست

آمیتیست تقویت کننده کالبد احساسی است، افرادی را که بیش از حد کار می کنند، بیش از حد استرس دارند و کلافه هستند را به تعادل می رساند. اضطراب ذهنی را که منتهی به تنش و سردرد فیزیکی می شود را آرام می کند، و یک کریستال عالی برای آرامش کسانی است که گرمی سر دارند و زود عصبانی می شوند.

آمیتیست در شناخت علت ریشه پشت رفتار های منفی، عادات و الگوهای احساسی که عدم تعادل و بیماری ایجاد می کنند مفید است. همچنین به فرد کمک می کند علت و معلول رفتار را درک کند، و در تصمیم گیری بهتر نیز یاری می رساند. آمیتیست در غلبه بر اعتیاد نیز مفید است، و با اثرات دارو و الکل روی کارکرد مغز مقابله می کند، و در عین حال انرژی آرامش بخش خود را اعمال می کند.

از آنجایی که کریستال آمیتیست خرد و درک والاتر را آغاز می کند، یک کریستال تسلی بخش برای کسانی است که عشق خود را از دست داده اند. حضور آن یادآوری می کند که هیچ مرگی وجود ندارد، تنها انتقال و تغییر حالت است. آمیتیست که سنگ روح خوانده می شود در درک و اتصال به هستی لایتناهی روح کمک می کند و تجربیات روحی عمیق شخص را تقویت می کند. یک کریستال عالی است که در طول تجربه مرگ خود و دیگران می تواند آن را نگه داشت، که به اصطلاح جان دادن بدن فیزیکی و تجربه مرگ را راحت تر می کند.

کریستال آمیتیست

کریستال آمیتیست در چاکرای درمانی و متعادل سازی انرژی

کریستال آمیتیست حاوی انرژی فوق العاده ای است که به ویژه چشم سوم، و چاکرای تاج را تحریک می کند. چاکرای پیشانی، که چشم سوم نیز نامیده می شود، مرکز ادراک و اراده است. بینش ما آگاهی روزانه ما از دنیا را هدایت می کند. آگاهی ما در اینجا واقع شده، و از طریق این چاکرا با ما ارتباط برقرار می کند، وقتی چاکرای پیشانی در تعادل باشد افکار و ارتباطات درونی با خودمان سالم و پر ارتعاش می شوند. ما آماده ی ایده های جدید، رویاها، نگرش ها می شویم و می توانیم جریان انرژی در تمام چاکراها را کنترل کنیم. کریستال بنفش/آبی تیره برای درمان عدم تعادل چاکرای پیشانی به کار می رود. این یک رنگ آرام، پر از رمز و راز و دانایی است.

چاکرای تاج در بالای سر واقع شده، دریچه ای به هستی گسترده فراتر از کالبدهای ماست. نحوه ی تفکر و واکنش ما به دنیای اطرافمان را کنترل می کند. مبنای باورها و منبع معنویت ماست. ما را به آسمان های بالاتر هستی متصل کرده و منبع انرژی الهی و حقیقت است. وقتی چاکرای تاج در تعادل باشد، انرژی های ما متعادل هستند. ما جایگاهمان را در جهان می دانیم و چیزها را همان طور که هستند می بینیم. عدم تعادل در چاکرای تاج با کریستال بنفش درمان می شود. اشعه های بنفش دارای نیروی حیات هستی هستند.

ارتعاشات بالاتر کریستال های سفید به چاکرای تاج، ستاره روح و چاکرای دروازه اختری مربوط هستند. آنها با هر چیز والاتر و معنوی تر همسو می شوند و ارتباط با روح و خود برتر را فراهم می کنند، و یک دریچه ی کیهانی به دنیاهای دیگر هستند. آنها بیانگر شناخت منبع نامتناهی یکی شدن با خدا، آرامش و خرد هستند.

انرژی معنوی کریستال آمیتیست

آمیتیست حاوی ارتعاش معنوی والای فروتنی و نیایش به درگاه الهی است. در آرام کردن فرد به هنگام دعا و مدیتیشن بسیار موثر است. همچنین آمیتیست ذهن برتر را تحریک کرده تا به عنوان یک مخلوق با ماهیت الهی  قدرت معنوی دریافت کند و بینش ها، دانایی و راهنمایی هایی را که ارائه می شود را بپذیرد.

آمیتیست سنگ محافظت معنوی و خلوص است، میدان انرژی فرد را از تاثیرات منفی و وابستگی ها پاک می کند، و یک سپر نوری معنوی اطراف بدن ایجاد می کند. آن به عنوان مانعی در مقابل انرژی های پایین تر، حمله روانی، استرس و محیط های ناسالم عمل می کند. همچنین یک محافظ ارزشمند برای کسانی است که کارهای شهودی و معنوی انجام می دهند، و محیط شخصی را با حلقه ی محافظتی نوری شفا بخش احاطه می کند.

مدیتیشن با کریستال آمیتیست

آمیتیست یکی از بهترین کریستال ها برای مدیتیشن است. رنگ آمیتیست ارتعاشات بالاتر چشم سوم را تحریک می کند، قرار دادن آمیتیست در این ناحیه موجب آرامش و حالت مراقبه ای عمیق شده و افکار آگاهانه را ساکت می کند و ذهن را به سمت یک درک عمیق تر هدایت می کند. انرژی آمیتیست ذهن را ترغیب می کند که تسلیم چیزهای فراتر از خودش باشد تا درکی از قدرت هستی که می تواند فرد را هدایت کند پیدا کند.

برای آرامش بدن و افزایش آگاهی، یک کریستال آمیتیست را در دست چپ نگه دارید (انتهای آن به سمت بازو باشد) تا انرژی آمیتیست را به درون بدن جذب کنید. کریستال های دسته ای بزرگتر برای مدیتیشن عالی هستند و به ذهن می آموزند که متمرکز و آرام باشد.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

چگونه میدان انرژی اطراف بدن دیگران را احساس کنیم

بعد از اینکه توانستید میدان انرژی ساطع شده از نوک انگشتانتان را با تمرین احساس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *