خانه / آموزه های خود برتر / هارمونی- کلید جادویی در مسیر اتحاد با خود برتر

هارمونی- کلید جادویی در مسیر اتحاد با خود برتر

هارمونی یکی از کلیدهای اصلی در مسیر افزایش آگاهی و اتحاد مجدد با خود برتر است. هارمونی یک ویژگی است که ریشه در قلب دارد، و فقط یک تظاهر بیرونی نیست. زندگی و سلامتی ما به این هارمونی بستگی دارد. شما وقتی دارای هارمونی نبوده و در هماهنگی نباشید نمی توانید به خود واقعی تان متصل شوید. هارمونی یک حس خوشحالی درونی است که وابسته به منابع شادی بیرونی نیست و شما نیازی ندارید که این حس خوب را از دیگران دریافت کنید.

قانون جاودانه­ ی زندگی این است، چیزی که به آن فکر می کنید و احساس می کنید، شکل می گیرد. شما همانی می شوید که به آن فکر می کنید.

وقتی فردی اجازه می دهد افکار نفرت، حسادت، انتقاد، ترس، شک و تردید در ذهنش ساکن شود و این احساسات مکررا در او ایجاد شوند، قطعا در ذهن، بدن و دنیای خودش دچار گسستگی و شکست می شود.

فعالیت احساسی زندگی بدون محافظ ترین نقطه­ ی آگاهی انسان است. آن یک انرژی متراکم است که افکار توسط آن به درون ماده ی و اتم ها نفوذ پیدا می کنند، به این طریق افکار تبدیل به اجسام می شوند. بنابراین نیاز به محافظت از احساسات واقعا مهم است. زیرا کنترل احساسات مهم ترین بخشی است که تعادل را در ذن، سلامتی را در بدن، موفقیت و رشد در دنیای شخصی را حفظ می کند. افکار هرگز به ماده تبدیل نخواهند شد تا زمانی که لباس احساس به تن کنند.

احساسات ناهماهنگ، مولد شرایطی هستند که ما آن را گسستگی، پیری، عدم حافظه، و شکست می خوانیم. کسی که در کنترل افکار و احساساتش نباشد راه بدی را پیش گرفته است.

هارمونی و تعادل

برای تجربه هارمونی صحیح، کالبدهای فیزیکی، ذهنی و احساسی باید در تعادل باشند. اگر در یکی از این قسمت ها مشکلی وجود داشته باشد، هر چقدر هم تلاش کنید که هماهنگ بمانید، نمی شود. برخی افراد ناهماهنگی های شیمیایی در بدنشان دارند، که روی احساسات و مشکلات فیزیولوژیکی تاثیر می گذارد. همچنین رژیم نادرست هم تاثیر سو روی احساس و ذهن دارد.

هدف از داشتن هارمونی

هدف از هارمونی این است که در بیش از ۸۰% مواقع در کنترل زندگی و جهان خود باشیم. زندگی در این جهان چالش برانگیز است و اگر نتوانیم همواره هارمونی خود را حفظ کنیم همه چیز دشوار خواهد شد.

a81a67bca250594a56434746f7a55ecd

 

شعله ی هارمونی

شعله ی هارمونی شعله ای است که شامل هفت رنگ رنگین کمان می شود. این شعله را می توان به صورت اشعه های چند رنگ که از یک هسته ی سفید شفاف نشئت می گیرند یا به صورت شعله سفید خالص تصور کید. مدیتیشن در این شعله و تجسم آن از تمام وجود شما عبور خواهد کرد- فیزیکی، ذهنی، احساسی، چاکراها و هاله. این به شما کمک می کند در تمام سطوح وجودی تان هماهنگی را حفظ کنید. همچنین روشی قدرتمند برای ایجاد یک پیوند قوی با خود برتر و برداشتن لایه های باور است.

روشی برای حفظ هارمونی وبازیابی انرژی

روشی ساده وجود دارد که وقتی ما احساس گسستگی، و انرژی آزار دهنده از منابع ناشناخته را تجربه می کنیم یا احساس بی انرژی بودن می کنیم، می توانیم انرژی خود را بازیابی کنیم. ما این قدرت را داریم که این نوع انرژی ها را معکوس کنیم، کافی است که تصور کنید این انرژی از بالای سرتان خارج می شود و تصور کنید که جریان نور از بالا وارد می شود. تا هر زمان که لازم است در این حالت بمانید. همچنین می توان با یک عبارت یا مانترا این کار را کرد “صلح برقرار می شود”، “من از جنس خدا هستم”، یا می توانید راهنمایان را صدا بزنید تا این انرژی را برایتان معکوس کنند. این مانع از این می شود که این انرژی درون ما مستقر شود و آن را به جهت دیگری بر می گرداند. تبدیل شدن به انرژی هارمونی و هماهنگی شما را بیشتر با خود برترتان همراستا می کند. روش های ساده زیر نیز می توانند موثر باشند.

کمتر در عجله باشید.

روی لحظه اکنون تمرکز کنید.

در طول روز هر از چند گاهی تنفس عمیق را انجام دهید.

لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید و با طمانینه یکی یکی آنها را انجام دهید.

شلوغی را از زندگی تان و همین طور خانه حذف کنید.

زمانی برای خودتان بگذارید تا نشسته و هیچ کاری نکنید.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

هفت شیوه پیام رسانی خود برتر

خود برتر ما گاهی به وسیله نمادها، متافورها، احساسات عمیق یا رویا با ما ارتباط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *