خانه / هیلینگ / مقدمه ای بر انرژی درمانی

مقدمه ای بر انرژی درمانی

یک انرژی سراسری وجود دارد که در هر موجود زنده ای نفوذ دارد و کل حیات را به هم پیوسته کرده و می پروراند. این انرژی اسامی مختلفی دارد، مثل پرانا و چی. یک میدان انرژی “نامرئی” که از این انرژی حیات تشکیل شده تمام انسان ها را احاطه می کند. این میدان انرژی در اطراف هر شخص وجود دارد و تمام فرایندهای حیات را از جنبه های مختلف هماهنگ می کند، کارکردهای مادی بدن فیزیکی، کارکرد احساسات و ذهن، و زندگی معنوی.
انرژی در این میدان بی روح و ساکن نیست، بلکه فعال و هوشمند است. آن یک انرژی آگاه، و تجلی یک آگاهی سراسری است که منبع هر یک از ما و تمام هستی است. این میدان انرژی به عنوان یک پل و ارتباط بین قلمرو معنوی خالص و دنیای فیزیکی عمل می کند.
اگر این میدان انرژی پاک، سالم و عاری از نقس باشد، فرد زنده از نظر فیزیکی، احساسی، ذهنی و معنوی سلامتی خوبی خواهد داشت. سلامتی و هارمونی ذاتی در بدن و ذهن، آگاهی معنوی و قابلیت های انسانی والاتر، در فرد و زندگی او تجلی خواهند یافت. گاهی اوقات در این میدان انرژی الگوهای انرژیکی ناهمگون ظاهر می شود. وقتی که جریان انرژی درون این میدان انرژی ضعیف، ناخالص، نامتعادل و مسدود شود، نقص های انرژیکی مانع از ارتباط خالص با قلمرو معنوی والاتر، آگاهی خالص و خود واقعی شخص می شوند. این مانع از تجلی سلامتی کامل در قابلیت های کلی فرد شده و شرط طبیعی سلامتی انرژیکی که لازمه تندرستی فیزیکی، احساسی، ذهنی و معنوی است برآورده نمی شود.
علت اصلی آن تجربیات ناخوشایند گذشته است، که باعث هجوم انرژی های ناخالص شده و الگوهای انرژی معیوب را در کارکرد میدان انرژی به جای گذاشته است. الگوهای ناکارآمد در بدن، ذهن و روح نهایتا منتهی به مشکلاتی در زندگی دنیایی می شوند. آنها کارکرد متعادل و سالم بدن، ذهن و روح را مختل می کنند. بیماری ها و مشکلات فیزیکی، احساسی یا ذهنی اغلب پدیدار می شوند.

reiki-hands-master-training-shutterstock-purchase

انرژی درمانی یا درمان میدان انرژی هنر تصحیح نقص های انرژیکی در این میدان انرژی است. درمانگر پویش انجام می دهد تا گردش انرژی را به حالت قوی، طبیعی و سالم خودش بازیابی کند، و نقص های موجود را اصلاح می کند، بنابراین به بازیابی و حفظ سلامتی برای بدن، احساسات، ذهن و روح، در تمام جنبه های وجودی کمک می کند. درمانگر، در این کار، علت اصلی بیماری را در مان می کند. درمانگر با درمان نقاط بیمار در میدان انرژی، به پاکسازی شرایط بیماری که در بدن فیزیکی، یا ذهن یا زندگی احساسی فرد روی داده کمک می کند. همچنین فعالیت های درمانگر از آنجایی که کل فرایند زندگی را بهبود می بخشد سودمند است، چه شخص بیمار باشد چه نباشد، عملکرد بدن، ذهن و روح را تقویت کرده و باعث می شود شخص زندگی سالم تر و متعادل تری داشته باشد.
بعد از درمان میدان انرژی، درمانگر مقدار بیشتری انرژی حیات سراسری را نیز به بیمار انتقال می دهد. این به عنوان یک مکمل برای تقویت سلامتی و میدان انرژی عمل می کند. درمانگر همچنین آگاهی خود را گسترش می دهد تا اطلاعاتی در مورد شرایط میدان انرژی بیمار به دست بیاورد، و ناهنجاری های انرژیکی از هر نوع را شناسایی کند. سپس با استفاده از تکنیک های مختلف این شرایط نامطلوب را درمان می کند. کسب آگاهی بیشتر هنر یک درمانگر است، زیرا این آگاهی است که به درمانگر این امکان را می دهد که کاملا از شرایط میدان انرژی آگاهی پیدا کند، و توانایی ها و تکنیک های مختلف که در درمان موثر هستند را کسب کرده و به کار بگیرد.
اولین قدم برای یک درمانگر انرژی شدن، یادگیری نحوه هدایت انرژی به شکلی ساده توسط دستان است. درمانگر توانایی کانال کردن این انرژی به بیمار با هدف بهبود فرایند زندگی بیمار در تمام وجوه را کسب می کند. او یک همسویی انرژی دریافت می کند که در فعال کردن توانایی او برای کانال کردن این انرژی توسط دستانش کمک کند. و می تواند مقدار بیشتری از این انرژی را به درون میدان انرژی بکشاند، آن را از طریق دستانش به بیمار انتقال دهد.
کانال کردن انرژی سراسری به این شکل یک توانایی انسانی طبیعی است که درون هر کس قرار دارد. بنابراین تمرین این توانایی برایتان خیلی راحت خواهد بود. درمانگر توانایی این را دارد که میدان انرژی اطراف بیمار را با استفاده از دستانش حس کند. همسویی که به او داده می شود به او کمک می کند که نسبت به انرژی زندگی حساس تر باشد. بنابراین می تواند نقاطی در این میدان انرژی که دچار نقص هستند را حس کند. در هنگام کانال کردن انرژی میدان انرژی بیمار از این انرژی هدایت شده استفاده می کند.
توانایی درمان و شفابخشی از طریق تمرین رشد می کند. و همچنین برای یادگیری مناسب تمرین ضروری است. از طریق تمرین آگاهی و قدرت یک درمانگر افزایش پیدا می کند.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

استفاده از سمبل ها در فراخوانی انرژی

برای اینکه بتوانید بهبودی موثر و قدرتمندی ایجاد کنید، باید بیاموزید مقدار انرژی شفابخش بیشتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *