خانه / دستورالعمل مدیتیشن / مدیتیشن رنگ های جادویی

مدیتیشن رنگ های جادویی

اولین قدم در انجام مدیتیشن رنگ های جادویی آگاه شدن از تنفستان است. دم… بازدم…

هوا را به داخل بدهید، احساس کنید که هوا بدن شما را پر می کند، و بعد بازدم، احساس کنید که بدنتان کشش و استرس را آزاد می کند. احساس کنید که هوا بدنتان را سرشار می کند، و احساس کنید که بدنتان تمام انرژی هایی که دیگر برایتان مفید نیستند آزاد می کند.

قدم بعد این است که از بدن فیزیکی تان آگاه شوید. اگر در جای راحتی نیستید، جای خود را تغییر داده و موقعیت راحتی بیابید. بدنتان را اسکن کنید و به دنبال نقاط تنش بگردید. به دنبال نقاط نگرانی بگردید؛ نقاطی که موجب درد می شوند. تصور کنید که تنفس آن نقاط ناراحتی را پر می کند، و در بازدم، تصور کنید که تمام تنش و استرس بدن شما را ترک می کند.

از چاکرای تاج شروع کنید، احساس کنید که استرس و تنش از بین می رود. پیشانی، ابروها، چشمان، گونه ها، آرواره، زبان، پشت سر و گردن همگی آرام می شوند. احساس کنید که تنش کاملا از بین می رود.

همین طور شانه ها، بازو، آرنج، ساعد، مچ، دستان و انگشتانتان آرام می شوند. احساس کنید که انرژی از چاکرای تاج به سمت پایین، به سمت دستهایتان جاری می شود.

حالا احساس می کنید ریلکس و بسیار آرام هستید، و بیشتر با خودتان در همسو شده اید. همین طور که ریلکسیشن بدن را ادامه می دهید از تنفستان هم آگاه باشید.

قفسه سینه، شبکه خورشیدی، و کمر، شکم، ران ها همه آرام هستند و تنش کاملا از بین می رود. جریان انرژی را در زانوها و عضلات ساق پا احساس کنید. انرژی پاهای شما را کامل فرا می گیرد و آزادانه به انگشتان پا می رسد.

همین طور که از تنفستان آگاه هستید، کاملا ریلکس و آرام و با خود واقعی تان همسو هستید.

شروع مدیتیشن رنگ های جادویی

تصور کنید که به زیر یک دوش می روید. و می دانید که این یک دوش جادویی است. آب با یک دمای عالی به پایین می آید. فقط آنجا بایستید و احساس کنید که آب گرم روی شما می ریزد. آرام نفس بکشید، آرام و عمیق.

آب گرم حالا تمام استرس و تنش ها را از بین می برد. به پاهایتان نگاه کنید و ببینید که تمام تنش و استرس رفته است.

حالا رنگ آب تغییر می کند. ابتدا به رنگ قرمز زیبایی در می آید. آب قرمز روی شما می ریزد و درست هسته وجودی شما را پر انرژی می کند. چند لحظه در همین حالت بمانید و سرشار از این قرمز درخشان زیبا شوید. احساس کنید که این رنگ تمام ترس های شما را شسته و می برد. بدون هیچ مقاومتی، آنها کاملا شسته می شوند، به همین راحتی. ترس هایتان را به آب قرمز گرم بسپارید. حالا شما خالی از ترس هستید.

بعد از لحظه ای، آب دوباره رنگ خود را تغییر می دهد، این بار به رنگ نارنجی روشن در می آید. نارنجی به شما اجازه می دهد لذت را تجربه کنید و احساس خجالت و گناه را آزاد کنید. احساس کنید که نارنجی شما را شستشو می دهد. و هر چیزی که دیگر برایتان مفید نیست را شسته و می برد، و جای بیشتری برای لذت و شادی به جای می گذارد.

سپس آب به رنگ زرد در می آید. احساس کنید که آب زرد دردهای احساسی شما را پاک می کند. درک کنید که بعضی چیزها قابل کنترل نیستند و فقط وقتی که آرام و متمرکز باشید به بهترین شکل می توانید آنها را حل کنید. احساس کنید که بدنتان قدرتمند تر و ایمن تر می شود. زرد ذهن را پاک می کند و سیستم گوارش را تقویت می کند. یک نفس عمیق بکشید و شفافیت درونتان را احساس کنید.

 

مدیتیشن رنگ های جادویی

حالا آب تبدیل به رنگ سبز درخشان می شود، بدن فیزیکی را متعادل کرده و بازیابی می کند. سبز کل سیستم بدن را خالص کرده، تجلی عشق و بخشش را زنده می کند. همان طور که دوست دارید، دوست داشته می شوید. احساس کنید که آب سبز قلب شما را به روی عشقی که لایقش هستید باز می کند. بدانید که به همه چیز متصل هستید.

سپس آب تغییر رنگ داده و به رنگ آبی ملایم جادویی زیبایی در می آید. این آبی خود بیانگری را تقویت می کند، به شما کمک می کند حقیقت را بگویید، احساس کنید این رنگ آبی همه جا در اطراف شماست و به شما اجازه می دهید خودتان را ابراز کنید، همان طور که هستید. سرتان را کمی به عقب کج کنید تا این رنگ آبی درست روی گلویتان بریزد. اجازه دهید آب گرم تمام عضلات گردنتان را آرام کند. آزادانه دم و باز دم را انجام دهید.

آب دوباره رنگش را تغییر می دهد. حالا به رنگی شامل ارغوانی و بنفش در می آید. احساس کنید که این رنگ روی تاج شما فرود می آید و همه بدن شما را شستشو می دهد. ارغوانی و بنفش قدرت شفابخشی و دانایی شما را تقویت می کنند. ارغوانی چشم سوم و شهود شما را قدرتمند می کند، و بنفش ارتباط الهی شما را افزایش می دهد. تاثیر آرامش بخش رنگ های بنفش و ارغوانی را احساس کنید.

در آخر، آب به رنگ سفید براق و درخشان در می آید. احساس کنید که شما را در آغوش می گیرد. کاملا گرم و خالص است. این سفید بهشتی تمام دردها را می برد و هر رنجشی را شفا می بخشد. این رنگ صلح و لذت درون روحتان را به شما نشان می دهد. حالا این لحظه را به لذت بردن از نور سفیدی که شما را احاطه کرده، شما را سرشار کرده، و شما را امن نگه داشته بگذرانید.

از احساس خود لذت ببرید، از خودتان لذت ببرید. بدانید که شما کامل هستید. همین طور که با این نور سفید دوش می گیرید، بدانید که از درون و بیرون پاک شده اید، هم بدن، هم ذهن و هم روح. شما در آرامش و هماهنگی با خودتان و دنیا هستید، هم به صورت فیزیکی و هم معنوی.

مدیتیشن رنگ های جادویی

از آخرین رنگ این دوش لذت ببرید. چند نفس عمیق بکشید و از زیر آب بیرون بیایید. همین طور که در تصوراتتان خودتان را با حول خشک می کنید، بدنتان را احساس کنید، احساس کنید که بدنتان ریلکس می شود. احساس کنید که انرژی تجدید می یابد. احساس کنید که روحتان تازه می شود، ذهنتان پاک می شود، و آماده اید تا از هر آنچه رخ می دهد استقبال کنید.

از تنفستان آگاه باشید، شما اکنون پاک و سرزنده شده اید. انگشتانتان را تکان دهید و به آرامی چشمانتان را باز کنید. شما به انتهای مدیتیشن رنگ های جادویی رسیدید. تبریک..!

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

هفت مدیتیشن کوتاه برای هر روز هفته

در شرایطی که به نظر می رسد زندگی شلوغ شما تمام لحظات بیداری تان را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *