خانه / آموزه های معنوی / قانون فراوانی-قسمت دوم

قانون فراوانی-قسمت دوم

چرا همه همیشه فراوانی نامحدود را تجربه نمی کنند؟

تجربه ما از فراوانی و خوشبختی و یا نیستی و نداشتن به این شکل تعیین می شود:

روی چه چیزی تمرکز می کنیم، رسیدن به فراوانی یا نداشتن آن (تفکر مثبت یا تفکر منفی)؟

فکر می کنیم لایق چه چیزی هستیم؟

تجربه ی گشایش داشتن و آماده دریافت بودن

این سه مورد همراه هم تعیین می کنند که ما چه مقدار فراوانی را به زندگی مان راه می دهیم.

آیا شما لایقش هستید؟

این یک سوال کلیدی است که باید از خودتان بپرسید. یک جواب سطحی ممکن است این باشد: خوب من لیاقت ان را دارم که شاد و خوشبخت باشم و تمام چیزهای خوب را داشته باشم.

اما، در سطوح عمیق تر، باورهای متناقض ناخودآگاهی یا نیمه خودآگاهی از گذشته وجود دارد که در تمام سلول ها و در روح ما نهفته شده اند، که ما را از هماهنگی خارج می کنند. یک راه برای آگاهی از این باورها این است که به سرتاسر زندگی خود نگاه کنید و ببینید وقتی به داشتن موفقیت های بزرگ در زندگی تان می اندیشید چه چیزی روی می دهد، چه در حوزه شغلی، موفقیت مالی، روابط عشقی، و غیره. آیا ترسی در شما ایجاد شد؟ عالی است. اگر این طور است در آن مورد باوری وجود دارد که فراوانی شما را محدود می کند.

می توانید یک جای آرام پیدا کنید و آگاهانه ترس را دعوت کنید که حضور پیدا کند. آن را در بدنتان تجربه کنید. در موردش قضاوت نکنید و هیچ کاری در مورد آن انجام ندهید. فقط اجازه دهید حضور داشته باشد، گویی او یک کودک وحشت زده است که شما او را از عشق و مهربانی سرشار می کنید. سعی نکنید که ترس را تغییر دهید. فقط به او فضایی بدهید که حضور داشته باشد. این نیازمند کمی تمرین است. وقتی روی آن کار می کنید، متوجه خواهید شد که آن انرژی کم کم کمرنگ شده و آزاد می شود. شاید آن ترس به بخش دیگری از بدنتان یا وجودتان برود. اشکالی ندارد؛ آن ترس لایه به لایه در حال آزاد شدن است.

جستجو برای باورهای محدود کننده، بیرون آوردن آنها و قرار دادن در معرض نور، و سپس آگاهانه آزاد کردن آنها، می تواند مفید باشد. به این ترتیب قانون فراوانی می تواند آزادانه در زندگی شما کار کند. این یک تمرین ارزشمند است که می توانید برای آن زمان صرف کنید و لیستی از چیزهایی که والدینتان یا اولین معلمانتان به شما آموخته اند را درست کنید. سپس در مورد هر آیتم درون این لیست از خودتان بپرسید، آیا این واقعا درست است؟

حتما از وجود برخی موارد عجیب غریب درون لیست متعجب خواهید شد. والدین ما همواره خوبی ما را می خواستند، اما با این حال آنها ترس ها و محدودیت هایشان را آگاهانه یا نا آگاهانه به ما انتقال داده اند. به بسیاری از ما یاد داده شده که هر فرد ثروتمندی را می بینیم به او مشکوک شویم. فکر می کنید چه نوع باورهایی درون شما در مورد پول خلق شده است؟ شما ناآگاهانه فراوانی را مسدود کردید، چون دوست نداشتید یکی از آن افرادی باشید که در موردشان قضاوت می کردید و به آنها مشکوک بودید.

برخی از ما شرطی شده ایم که مراقبت و توجه به خودمان یک عمل خود خواهانه است، و ما باید همواره به دیگران ببخشیم تا به خودمان. اما تنها زمانی می توانید به دیگران ببخشید که خودتان ابتدا به منبع خوشبختی متصل شده باشید. گاهی نیاز است که ابتدا به نیازهای خودمان توجه کنیم و زمانی که نیاز داریم ابتدا خودمان را شارژ کنیم به درخواست های دیگران نه بگوییم. بهترین راه برای کمک به دیگران این است که ابتدا خودمان خوشبخت باشیم.

قانون فراوانی

یاد بگیرید چطور دریافت کنید

به بیشتر ما یاد نداده اند که چطور دریافت کنیم. جالب اینجاست که دریافت کردن یک مهارت ذاتی است که همه ما داریم، اما ما شرطی شده ایم و فکر می کنیم این مهارت خارج از ماست. متاسفانه ما کسانی را نداشتیم که به ما نشان دهند چطور گشوده باشیم و دریافت کنیم.

به هر حال هیچ گاه برای یاد گرفتن دیر نیست، برای اینکه شرطی سازی هایی که توانایی های ما برای تجربه عشق، لذت و خوشبختی محدود کرده اند، معکوس کنیم، و زندگی همراه با فراوانی را که حق ماست را از طریق قانون فراوانی تجربه کنیم.

برای اینکه بیاموزیم چطور دریافت کنیم، در ابتدا جستجو در درون خودمان اهمیت دارد، تا از توانایی های درونمان برای دریافت کردن (یا دریافت نکردن) آگاه شویم. این اولین مرحله برای آگاه شدن از رابطه تان با قانون فراوانی است. برخی از ما در دریافت پول گشوده و آزاد هستیم، اما عشق و ارتباط را مسدود کرده ایم. برای برخی دیگر ممکن است متفاوت باشد.

یا شاد آرزو داشته باشید یک پیانیست شوید، اما به نظر می رسد نتوانسته اید به آن نزدیک شوید. خب، احساس می کنید در کجا ثابت مانده اید؟ در حوزه روابط، پول، قدرت درون، یا یافتن شغلی که به شما هیجان دهد و شما را سرزنده کند؟

به خاطر داشته باشید که ما در اینجا فقط در مورد به دست آوردن اجسام فیزیکی صحبت نمی کنیم. قانون فراوانی شامل توانایی گشوده بودن و آگاه بودن از جریان عشق، نور، شادی، خوشبختی است که همواره درون ما جاری است. فراوانی که در موردش صحبت می کنیم، تجربه اتصال به انرژی منبع است، که کیفیت زندگی ما را تعیین می کند. از این تجربه، تمام چیزهای خوب به سمت ما جاری می شود، هم فیزیکی و هم تجربیات غیرفیزیکی که روح ما را تغذیه می کنند.

وقتی که ما مقاومت را رها می کنیم و نسبت به جریان عشق و فراوانی گشودگی پیدا می کنیم، با اینکه در ابتدا شاید احساس راحتی و برکت کنیم، متعاقبا سطوح عمیق تری از مقاومت آشکار می شوند، که ممکن است وقتی که این مقاومت به سطح رسیده تا آزاد شود، احساس منفی داشته باشیم. آنگاه وقتی ما گشوده تر می شویم و آن را آزاد می کنیم، احساس آرامش می یابیم، دوباره به لایه بعدی برخورد می کنیم که باید آزاد شود، و همین طور ادامه می یابد.

ما این فرایند را ادامه می دهیم و همین طور نسبت به ارتباطمان با منبع فراوانی گشایش و آمادگی بیشتری پیدا می کنیم، در این صورت موانع کمتری برای قانون فراوانی باقی می ماند. آنگاه به یک کانال جمعی برای عشق، نیت خوب و خوشبختی در دنیا می پیوندیم. این تاثیر مثبت بسزایی روی ما دارد.

بسیار خب اجازه دهید در این مورد صحبت کنیم که چطور می توانیم خودمان را با قانون فراوانی و تفکر مثبت همسو کنیم.

این مقاله ادامه دارد…

مشاهده قسمت سوم مقاله قانون فراوانی

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

ده روش مقابله با خون آشامهای انرژی

همه چیز از انرژی است در سطح درون اتمی، همه ی آنچه در زندگی وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *