خانه / آموزه های معنوی / قانون فراوانی- قسمت اول

قانون فراوانی- قسمت اول

آیا در عشق، لذت و خوشبختی غنی هستید؟ اغلب وقتی در مورد قانون فراوانی می شنویم، آن را به پول نسبت می دهیم. با اینکه به رفاه مالی هم مربوط می شود، اما فراتر از آن است. فراوانی به معنی اتصال آگاهانه به منبع انرژی مان است.

بر اساس قوانین جهانی که بر ما حاکم هستند، فراوانی از قبل به ما داده شده است. به لطف خداوند، فراوانی همیشه از آن ما بوده است! به هر حال تجربه ی ما از فراوانی به هماهنگی خاص ما با آن بستگی دارد.

همه چیز انرژی است، حتی خود ما. ما همواره چیزی را به ارتعاش در می آوریم. چیزی که روی آن تمرکز می کنیم تعیین می کند که ارتعاش ما چگونه است. با تمرکز روی حقیقت آنچه که هستیم، کل وجود ما ارتعاش گسترده تری پیدا می کند.

بنابراین از آنجایی که هر چیزی مشابه خودش را جذب می کند، هر چیزی را که در تناسب با این انرژی درونی گسترده باشد را جذب می کنیم. ما افزایش عشق، نور، لذت، خلاقیت، خوشبختی، قدردانی، و یک آگاهی عمیق از آنچه که هستیم را تجربه می کنیم.

قانون فراوانی چیست؟

قانون فراوانی یک قاعده ی ثابت از قوانین هستی است. حقیقت ساده این قانون این است که منابع نامحدودی از هر چیزی که نیاز داریم و هر چیزی که بخواهیم، وجود دارد. این فراوانی عظیم همواره متعلق به ما بوده است، و همیشه به صورت نامحدود در دسترس همه ما بوده است.

وقتی خودمان را با این قانون فراوانی هماهنگ کنیم آنگاه با آن یکی می شویم. در این یگانگی تنها عامل محدوده کننده شما، یعنی باورهای مربوط به محدودیت و فقدان، محو می شوند. چیزی که باقی می ماند شما هستید! آزاد، سرزنده، شاد، خلاق و عاشق.

خوشحالی طبیعت شماست. داشتن آرزوی خوشحالی اشتباه نیست. اشتباه این است که بیرون از خودتان دنبالش بگردید، در حالیکه در درون خودتان است.

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که قانون فراوانی را همه جا در اطراف و درون خودمان احساس کرده باشیم، اما همزمان، از موقعیت هایی که از آنها دور شده ایم، نیز آگاهی یافته ایم، موقعیت هایی که فقط به خاطر نگرانی که در موردشان داشتیم به آنها نرسیدیم. برای بسیاری از ما این اتفاق ناآگاهانه یا نیمه آگاهانه افتاده است. برای گشودن قانون فراوانی، باید بخواهیم که از باورهایمان و از آنچه که روی آن تمرکز می کنیم آگاهی پیدا کنیم.

در دنیای فیزیکی، خورشید یک نماد خوب از قانون فراوانی است. نور خوشید همیشه به تمام جهات می تابد. همه چیز را روشن می کند. این نور خستگی ناپذیر زندگی می بخشد. نیازی نیست که ما کاری انجام دهیم تا این نور را دریافت کنیم. او خودش بر ما می تابد.

پس چرا همه آگاهانه قانون فراوانی و خوشبختی را همواره تجربه نمی کنند؟ به خواندن ادامه دهید تا مسئله برایتان روشن شود.

قانون فراوانی

فراوانی هیچ حدی ندارد

در طول زندگی شرایطی پیش می آید که باعث می شود چیزی را تصور کنیم یا رویای چیزی را داشته باشیم که فراتر از تجربه فعلی مان است. یعنی زمانی که خلاف آنچه را که می خواهیم را تجربه می کنیم. وقتی بین آنچه می خواهیم و آنچه داریم تضاد ایجاد می شود، از دل این تضاد آرزو برخاسته می شود. این آرزو انرژی خلق را فراخوانی می کند. این فرایند فراخوانی در هر سطح از زندگی ما، حتی در سطح سلولی نیز رخ می دهد.

هیچ مرزی برای این فرایند فراخوانی یا آنچه که می تواند با آن خلق شود وجود ندارد. وقتی یک آرزو انرژی خلق را فراخوانی می کند، و آن آرزو با تجسم برآورده شدن بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ما کم کم تجربه می کنیم که برآورده شدن آن آرزو چه احساسی دارد. این ارتعاش ما را همسو با ارتعاش حالتی که می خواهیم به آن دست پیدا کنیم قرار می دهید، و طبق قوانین هستی، آن حالت تجلی پیدا می کند.

به نظر می رسد که ما خودمان را از جذب فراوانی منع کرده ایم، زیرا بیشتر روی نداشتن ها تمرکز می کنیم نه روی برآورده شده آنچه که می خواهیم. آنگاه، طبق قانون هر چیزی مشابه خودش را جذب می کند، ما باز هم عدم و نداشتن را خلق می کنیم.

عالم هستی همواره در حال گسترش یافتن است

این فرایند تضاد، آرزو، تجسم برآورده شدن یک آرزو، و سپس تجلی، قدرت خلق است که در ذات حیات وجود دارد. این قدرت خلق قلب تپنده تمام خلق ها و آفرینش هاست. با این فرایند، عالم هستی همواره گسترش می یابد. تا به حال فکر کرده اید که دنیای ما چقدر از دنیای زمان غار نشینی تفاوت پیدا کرده است؟ هر چیزی که یک نسل آرزوی آن را داشته، برای نسل بعدی در دنیای ما فراخوانی و ایجاد شده است. قانون فراوانی تضمین می کند که هر چیزی که اکنون رویای آن را داریم دنیایی را خلق خواهد کرد که نسل بعدی ما در آن متولد خواهد شد. می توانیم از تمام انسان هایی که قبل از ما از دنیا رفته اند تشکر کنیم، زیرا رویاهایی داشته اند که اکنون در زندگی ما تجلی یافته و ما امروز از آنها لذت می بریم.

بنابراین مقدار عشق، خوشبختی، رفاه یا برآورده شدن آرزو محدود نیست. نیازی نیست برای آن رقابت کنیم. تفکر رقابت از اینجا برخاسته می شود که ما از اتصال خود به منبع آگاه نیستیم. هر چیزی که شخصی بتواند رویای آن را داشته باشد می تواند تجلی پیدا کند. هر چیزی امکان پذیر است! طبق قانون فراوانی، عالم هستی به گسترش ادامه می دهد تا تمام رویاهایی که ما داریم را در بر بگیرد.

این مقاله ادامه دارد…

مشاهده قسمت دوم مقاله قانون فراوانی

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

ده روش مقابله با خون آشامهای انرژی

همه چیز از انرژی است در سطح درون اتمی، همه ی آنچه در زندگی وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *