خانه / آموزه های معنوی / روش مطمئن باز کردن چشم سوم

روش مطمئن باز کردن چشم سوم

در مسائل معنوی شهود بسیار مهم است، حتی مسائل معمولی زندگی نیز تحت تاثیر شهود هستند. در مقالات متعدد، وعده های مختلفی در مورد نتایج باز کردن چشم سوم داده می شود، مانند دیدن آینده، خواندن ذهن افراد و غیره و اهمیت معنوی این کار را مدنظر قرار نمی دهند. داشتن این انتظارات غیر واقعی مطمئنا به هیچ چیزی منتهی نخواهد شد. بلکه این یک فرایند معنوی است که ما را با خود واقعی مان همسو می کند، همان خود ما که برای درک دنیای الهی و معنوی به اینجا آمده است.

با رسیدن به چنین تجربه ای، آماده خواهیم شد تا مسیر معنوی خود را طی کنیم و از آن درس بیاموزیم. این یعنی در زندگی به نقطه ای می رسیم که به خود واقعی مان اتصال پیدا خواهیم کرد.

در ادامه یک مدیتیشن معرفی می­کنیم تا با دنبال کردن دستورات آن به تدریج چشم سوم خود را باز کنید. آرام کردن ذهن و گوش کردن به قلبتان ضروری است.

همچنین باید مصمم بوده و نظم داشته باشید. اگر فقط چند روز این مدیتیشن را انجام دهید و بعد رها کنید، منطقی نیست. چیزهای زیادی در سفر زندگیتان وجود دارد که باید تجربه کنید، قطعا نمی­خواهید تسلیم شوید.

مدیتیشن برای باز کردن چشم سوم

  • مانند هر مدیتیشن دیگر شروع کنید. در حالت مدیتیشن بنشینید و چشمانتان را ببندید

  • برای اتصال به زمین، می توانید احساسات بدنی تان را ببینید، دست هایتان، پاها و سر و شانه هایتان را حس کنید، هر چیزی که در بدن فیزیکی تان است ببینید به طوری که احساس کنید کاملا به بدنتان و همین طور لحظه ی حال متصل هستید.

  • می توانید تصور کنید که ریشه هایی از زانوهایتان بیرون آمده، به پایین پاها رفته و وارد اعماق زمین می شود، آنقدر پایین رفته که به هسته ی زمین می رسد. با این کار گراندینگ بهتر انجام می شود.

  • وقتی احساس کردید که در حالت مدیتیشن هستید، چند لحظه روی تنفستان تمرکز کنید، و مراحل قبلی را انجام دهید. قرار است که در یک حالت آرامش و صلح و اتصال به خودتان قرار بگیرید. این مرحله نباید بیش از ۵ دقیقه طول بکشد.

  • وقتی به این حالت آرامش عمیق در مدیتیشن رسیدید، می توانید به تحریک چشم سوم بپردازید. نیت خیلی مهم است. اطمینان حاصل کنید که نیت واضحی داشته باشید. برای مثال می توانید بگویید، من دارم چشم سومم را تحریک می کنم تا بیشتر در مورد خودم و سفر معنوی ام بیاموزم. یا هر چیزی که فکر می کنید بهتر است.

باز کردن چشم سوم

 

  • حالا یک شمع را در مقابلتان تصور کنید، می توانید قبل از شروع مدیتیشن به یک شمع نگاه کنید، در این صورت تصور آن برایتان راحت تر می شود. شعله شمع را ببینید، آیا چشمک می زند؟ به ساختار شمع نگاه کنید، گرد است یا تخت، کوتاه است یا بلند؟ روی فضایی بین دو ابرو تمرکز کنید. همچنان به تنفستان متصل باشید. تصویر شمع را حفظ کنید، و هر گاه حواستان پرت شد، دوباره روی آن تمرکز کنید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه دهید. به تدریج زمان مدیتیشن را به ۲۰-۳۰ دقیقه افزایش دهید.

احتمالا ایگو نمی خواهد شما از خودتان فراتر بروید زیر می ترسد که کنترلش را روی ذهن از دست بدهد، اما در نهایت با متمرکز ماندن یاد می گیرید که خودتان را از ذهن جدا کنید، و در آن به مهارت برسید.

 

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

ده روش مقابله با خون آشامهای انرژی

همه چیز از انرژی است در سطح درون اتمی، همه ی آنچه در زندگی وجود …

2 دیدگاه

  1. من این روش رو به مدت یک ماه مرتب انجام انجام دادم و بر خلاف دیدگاه قبلی اوایل به شدت احساس خستگی می کردم و سر درد شدیدی می گرفتم به طوری که اگه یه بالشت به من می دادند همون جا می خوابیدم: به جز اون بعضی مواقع فکم هم درد می گرفت و من نمی تونستم درست تمرکز کنم.آیا من اشتباه رفتم که به جای داشتن انرژی زیاد خسته شدم؟البته قابل ذکره که انرژی مثت رو داشتم فقط نیرو نداشتم.

  2. سلام،  من چند وقتی هستش که با انواع مراقبه آشنایی دارم اما هیچوقت این نوع مدیتشن رو امتحان نکرده بودم ، دیروز من این تمرین رو همراه با شمع انجام دادم و نتایجش باور نکردنی بود ، از دیروز چنان انرژی به وجودم سرازیر شده که حدودا ۴٨ ساعتِ که نخوابیدم و اصلا احساس خستگی نمیکنم هیچ انرژی منفی هم درونم نتونسته نفوذ کنه و کاملا از دیروز با انرژی مثبتِ توصیف ناپذیری همراه هستم، ممنون از مطالبِ فوق مفیدتون 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *