خانه / دستورالعمل مدیتیشن / راهنمای مدیتیشن با کریستال

راهنمای مدیتیشن با کریستال

استفاده از کریستال در مدیتیشن یک ابزار قدرتمند است که مدیتیشن را عمیق تر کرده، و نتایج فوق العاده ای در طی مدیتیشن به همراه خواهد داشت. در سطح معنوی، مدیتیشن با کریستال ها می تواند به افزایش هوشیاری و آگاهی کمک کند، و شهود شما را عمیق تر کرده و بینش روشنی به همراه خواهد داشت. هر چه بیشتر مدیتیشن با کریستال را تمرین کنید، بیشتر دوست دارید که انرژی های مختلف را تجربه کنید. راهنمای زیر که مربوط به مدیتیشن با کریستال می شود را مطالعه کنید.

توصیه می کنیم که  دو کریستال برای مدیتیشن داشته باشید، کوارتز و سلنیت.

کوارتز: این یکی از بهترین کریستال ها برای مدیتیشن است زیرا می تواند با نیت شما برای مدیتیشن برنامه ریزی شود. کریستال های کوارتز باعث شفافیت ذهن می شوند و به شما کمک می کنند که در مورد رویاهایتان متمرکزتر باشید. آنها همچنین انرژی سایر کریستال ها را نیز تقویت می کنند، و یک کریستال عالی برای مدیتیشن هستند.

مدیتیشن با کریستال کوارتز

 

سلنیت: این کریستال نیز برای مدیتیشن سودمند است زیرا باعث پاک شدن ذهن و ریلکسیشن بدن می شود. ویژگی های شفا بخشی سلنیت به آزاد سازی انرژی منفی و مسدودیت های انرژی کمک می کند، تا به پاکسازی انرژیکی بدن کمک کند. این کریستال همچنین میدان انرژی را محافظت می کند، به شما کمک می کند که در امنیت مدیتیشن کنید، بدون اینکه بیش از حد کالبد انرژی و چاکراها را تحریک کنید. سلنیت یک هماهنگ کننده ی قوی است که انرژی آرامش بخش را در بدن جاری می کند.

مدیتیشن با کریستال سلنیت

روش های استفاده از کریستال در مدیتیشن

برای نیتی که دارید با کریستال مدیتیشن کنید.

انتخاب کریستالی که دارای خاصیت شفابخشی باشد یا شامل انرژی هایی باشد که همراستا با خواسته های شما از مدیتیشن باشد اهمیت دارد. نیت کردن و مدیتیشن با کریستال هر روز صبح نتیجه را چند برابر می کند. وقتی ذهن شما وقتی ذهن شما متمرکز بر نیتتان باشد، از آرامش و سکوت مدیتیشن و انرژی کریستال، انگیزه بهتری برای دستیابی به هدفتان یا رسیدن به انرژی مورد نظرتان به دست خواهید آورد.

چیدمان کریستال ها در مدیتیشن

قرار دادن کریستال ها روی بدن باعث می شود ویژگی های شفابخش سنگ ها آن قسمت از بدن را فعال کند. این روش به شما کمک می کند هم مدیتیشن کنید و هم به شفا دست بیابید.

چطور مدیتیشن با کریستال را انجام دهیم

بعد از انتخاب کریستال، آماده هستید که مدیتیشن را انجام دهید. هیچ روش درست یا غلطی وجود ندارد، هر کس روش منحصر بفرد خودش را دارد. بهترین راه برای استفاده از کریستال در مدیتیشن این است که ۱) آن را در دست نگهدارید، ۲) آن را روی بدنتان قرار دهید، به طوری که با پوستتان در تماس باشند.

۱- جایی را بیابید که در آن راحت و آرام باشید.

۲- کریستال خود را همراه داشته باشید و در یک جا بنشینید.

۳- چشمانتان را ببندید، ذهنتان را آرام کنید، و روی تنفستان تمرکز کنید.

۴- کریستال خود را برداشته و آرام در دستتان نگهدارید.

۵- تصور کنید آگاهی شما در درون کریستال جریان پیدا می کند، انرژی کریستال را احساس کنید.

۶- در عالی ترین نور سفید نفس بکشید، و اجازه دهید انرژی کریستال ذهنتان را پر کند و به درون احساستان نفوذ پیدا کند.

۷- نیت خود را تصور کنید. کریستال های شما در حال گوش دادن هستند.

۸- بدن و ذهنتان را ریلکس کنید. هر چقدر که لازم می دانید در این حالت بنشینید.

۹- در پایان، در احساس آرامش کامل، فرایند گراندینگ را نیز کامل کنید، ببینید که تمام جنبه های آگاهی تان دوباره از کریستال خارج شده و به بدنتان باز می گردد. احساس کنید که کاملا به زمین اتصال دارید.

۱۰- چشمانتان را باز کنید و چند نفس عمیق بکشید.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

هفت مدیتیشن کوتاه برای هر روز هفته

در شرایطی که به نظر می رسد زندگی شلوغ شما تمام لحظات بیداری تان را …

یک دیدگاه

  1. درود تشکر از کانال و سایت عالیتون. کریستال رو چطور میشه تهیه کرد؟در کدام مرحله باید تمرین با کریستال رو شرو کرد؟من تازه کارم حتی تمرین اول رو شرو نکردم??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *