خانه / هیلینگ / خواص شگفت انگیز کریستال کوارتز

خواص شگفت انگیز کریستال کوارتز

کوارتز، کریستالی متداول و در عین حال خارق العاده، رنگی و شفاف، یکی از فراوان ترین کریستال ها در دنیاست که انواع مختلفی دارد. از دوران باستان تا به امروز، کریستال های کوارتز منبع نور برای انسان بودند. کریستال کوارتز برای پیشتازان معنوی و درمانگرها و همچنین دانشمندان بسیار با ارزش بوده، و ویژگی های منحصر به فرد آن نقش اساسی در رشد تکاملی انسان ها داشته است.

کوارتز از سیلیکن و اکسیژن تشکیل شده است (سیلیکن دی اکسید) و جز اصلی در انواع مواد معدنی برگرفته از سیلیکات است. همچنین یک ماده ی معدنی مهم در سنگهایی مانند گرانیت و گنیس، و در توده های رسوبی مانند ماسه سنگ  است.

با وجود انواع مختلف آن، وقتی مردم از کریستال ها صحبت می کنند، منظورشان کوارتز شفاف و منشور شش ضلعی حاوی نور و انرژی خالص است که به عنوان جواهرات کامل نیز شناخته می شود. در نور تابیده شده از آن تمام طیف رنگی وجود دارد.

در دنیای متافیزیک، کریستال کوارتز شفاف هدیه ی ارزشمند زمین مادر محسوب می شود. حتی کوچکترین تکه آن دارای ویژگی های یک درمانگر حرفه ای است. قدیمی ها معتقد بودند که این سنگ ها زنده هستند، و هر صد سال یک بار نفس می کشند، و بسیاری از فرهنگ ها تصور می کردند آنها حلول روح الهی هستند.

امروزه درمان گرها موافق هستند که کریستال ها موجوداتی زنده، بسیار قدیمی و آگاه هستند و می خواهند با کسانی که آماده ی پذیرش هستند ارتباط برقرار کنند. حمل، آویختن و مدیتیشن با کریستال کوارتز ذهن و قلب را به روی راهنمایی برتر می گشاید و به قلمرو روح اجازه می دهد به دنیای فیزیکی انتقال داده شود.

کریستال کوارتز که در سطح نیاز فرد نوسان می کند، همچنین هر انرژی یا نیتی که در آن برنامه ریزی شده باشد را تقویت می کند، و به انتشار آن انرژی در سراسر دنیا و در قلمروی اتریک ادامه می دهد. این می تواند برآورده شدن دعاهای شخص را سریع تر کند، قدرت شفا یا رشد معنوی را تقویت کند، یا به کریستال اجازه دهد یک الگوی انرژی را به مدت طولانی و با قدرت حفظ کند تا تجلی یک هدف رخ دهد.

انواع کوارتز

کوارتز یک خانواده ی بزرگ از سنگ ها را تشکیل می دهد، که تقریبا در تمام قاره ها یافت می شود و رنگ های مختلف دارد. علاوه بر ویژگی های کوارتز شفاف که در اینجا بررسی می شود، انواع کوارتز هم ویژگی های خاص خودشان را دارند.

کوارتز آبی: یک کریستال شفاف با ناسرگی های آبی است که یک رنگ آبی کمرنگ ایجاد می کند، توازن و نظم و وضوح ذهنی ایجاد می کند و ترس را تسکین می دهد.

کوارتز برفی یا شیری: این یک کوارتز سفید مات است، موثر در یادگیری و برطرف کردن محدودیت ها.

کوارتز صورتی: کریستال هایی با صورتی مایل به قرمز ملایم یا پررنگ، نیمه شفاف یا شفاف، سنگ پاکی و اکتشاف، عشق به خود و احترام به دیگران را پرورش می دهد.

رز کوارتز: کریستال هایی با صورتی مایل به قرمز ملایم یا پررنگ، مات یا شفاف، سنگ زیبایی و عشق، مهربانی، قدردانی و آرامش درونی ایجاد می کند.

کوارتز دودی: کریستال شفاف دودی قهوه ای با خاکستری، سنگ گراندینگ، دفع کننده منفی های احساسی و محیطی.

به طور کلی حدود ۵۰۰ نوع مختلف از کوارتز وجود دارد که هر یک ویژگی های مختلفی دارند.

کریستال کوارتز

استفاده ها و اهداف کوارتز

کریستال کوارتز به خاطر ویژگی های پیزوالکتریک و پیروالکتریک حائز اهمیت است، که می تواند نیرو یا ضربه ی مکانیکی را به انرژی الکترومغناطیسی تبدیل کند و برعکس. توانایی آن برای تجمع، تقویت، ذخیره و تبدیل انرژی در تکنولوژی هایی مانند دستگاه های مافوق صوت، ساعت ها، میکروفن ها، گیرنده و فرستنده رادیویی، میکروچیپ ها و سایر مدارات الکترونیکی به کار می رود.

ویژگی های تقویت انرژی، قابلیت برنامه ریزی و حافظه باعث شده که کوارتز یک سنگ چند کاربردی در دنیای هیلینگف درمان، گسترش آگاهی، ارتباط با راهنمایان، جذب عشق و خوشبختی، یا تقریبا هر هدفی باشد. البته با هر قدرتی، مسئولیت پذیری هم لازم است. برای بهره برده از موهبت های این کریستال، باید فرد با آن احساس هماهنگی کند و لایق این هدیه باشد. نیت های ناخوب برای شخص آسیب به همراه خواهد داشت.

کوارتز برای تقویت انرژی های سایر سنگ ها یا گروهی از سنگ ها عالی است. برای انرژی شخصی، کوارتز را با خود حمل کنید یا برای افزایش انرژی فوری آن را لمس کنید. می توانید کوارتز را در آب وان حمام بیندازید، یا از ابتدای صبح تا ظهر درون آب آشامیدنی بگذارید، و سپس آن را بنوشید یا روی نبض بپاشید. در محل کار، از آن به عنوان فیلتری در مقابل منفی ها و تبدیل کلمات انتقاد آمیز استفاده کنید.

کوارتز یک میدان قوی برای شفای یون های منفی ایجاد می کند و در عین حال یون های مثبت را پاکسازی کرده و از هاله محافظت می کند. الکتریسیته ساکن را برطرف می کند، و اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو را خنثی می کند.

کوارتز قدرت و شفافیت ذهنی ایجاد می کند، به تمرکز و حافظه کمک می کند، و حواس پرتی را از بین می برد. کیفیت هیپنوتیزمی آن برای خواب خوب مفید است، و به شخص کمک می کند پیام ها و درسهایی که در حالت خواب دریافت می کند درک کند.

کریستال کوارتز در درمان فیزیکی

کوارتز یک کریستال شفابخش است و می تواند در هر شرایطی استفاده شود. سیستم ایمنی و گردش خون را متناسب می کند، جریان انرژی را افزایش داده و بدن را وارد تعادل می کند. این سنگ برای درمان سردردهای میگرنی، سرگیجه، گیجی یا بیماری های حرکتی به کار می رود. و بسیاری معتقدند به متابولیسم، دفع و کاهش وزن کمک می کند.

اکسیر این کریستال (با قرار دادن کریستال در آب آشامیدنی تهیه می شود) اگر مصرف شود می تواند سموم را از سیستم بدن حذف کرده و به درمان اختلالات گوارشی، کلیه و عفونت مثانه کمک کند. روش غیر مستقیم آماده سازی توصیه می شود.

کریستال کوارتز در بهبود درد و در نقاط زخم، مخصوصا سوختگی مفید است زیرا درد را دور می کند و تاول را از بین می برد. اکسیر معمولی آن نیز در بیماری های پوستی می تواند مفید باشد.

کریستال کوارتز در درمان احساسی

کوارتز به عنوان یک پاک کننده روح، و افزایش دهنده ی ساختار داخلی بدن و کالبدهای ظریف برای اتصال بعد فیزیکی به ذهن می باشد. روی منفی های داخلی تمرکز می کند و افکار و احساسات مثبت را به جای آن تحریک می کند. با استفاده از کوارتز با یک درک بهتر از دنیا، آگاهی و شفافیت در تفکر را افزایش می دهید و انرژی، پشتکار و صبوری بیشتری به دست می آورید، کوارتز به شخص می آموزد که زندگی کند، بخندد و همه ی انسان ها را دوست داشته باشد.

کریستال کوارتز در چاکرا درمانی و متعادل سازی

از آنجایی که کریستال کوارتز منشوری است و می تواند  انرژی را در فرکانس تمام رنگ ها به ارتعاش درآورد، نه تنها تمام چاکراها را متعادل می کند، بلکه به ما می آموزد چطور تمام هفت چاکرا را به ارتعاش در آوریم و در عین حال یک هماهنگی عالی با نور داشته باشیم.

کوارتز به ویژه برای تحریک چاکرای تاج مناسب است. چاکرای تاج در بالای سر واقع شده، و دروازه ای به روی عالم هستی و ماورا است. تفکر ما و واکنش به دنیای بیرون ما را کنترل می کند. این چاکرا منبع معنویت است و ما را به عوالم بالاتر هستی متصل کرده و منبع انرژی و حقیقت الهی است. وقتی چاکرای تاج متعادل باشد، انرژی های ما متعادل هستند. ما جایگاهمان را در عالم هستی درک می کنیم و همه چیز را همان طور که هستند می بینیم. با موانع عقب نمی نشینیم و درک می کنیم که آنها بخش ضروری زندگی ما هستند.

انرژی معنوی کریستال کوارتز

مانند انسان ها، هر کریستال کوارتز منحصر بفرد است، هر یک مشخصات، درسها و تجربیات خودش را دارد. کریستال هایی که به نوعی جذب زندگی یک شخص می شوند، سنگ هایی هستند که به نحوی به تسهیل رشد فردی و آگاهی کمک می کنند. آنها می توانند به صورت سابلیمینال روی ذهن کار کنند، اما برای کسانی که از نظر معنوی با هستی همسو هستند، کریستال کوارتز مانند منبع نور و انرژی مثبت است که می تواند در افکار و احساسات و فعالیت های روزانه به کار رود.

کوارتز به عنوان رابطی بین بعد فیزیکی و روحی، ارتباط با گیاهان، حیوانات، مواد، و دریافت اطلاعات از راهنمایان، معلمان و شفادهندگان عوالم دیگر مفید است. این سنگ به صورت طبیعی تمایل به هماهنگی، ایجاد آرامش و ایجاد حس هدفمندی برای کسانی دارد که با آن در طنین هستند.

مدیتیشن با کریستال کوارتز

کریستال کوارتز در مدیتیشن نیز استفاده می شود، و به ویژه روی چشم سوم گذاشته می شود، و می تواند تمام حواس پرتی ها را از بین برده و یک ذهن خالی ایجاد کند. به احساس یگانگی کمک می کند و یک حالت مدیتیشن عمیق ایجاد می کند.

با تجسم تصویری از هدف یا نتیجه­ی مطلوب درون کریستال در حین مدیتیشن، کوارتز یک تقویت نیروی شهودی ایجاد می کند. کریستال الگوی انرژی را به خاطر نگه می دارد و چند برابر می کند، بنابراین استفاده از یک کریستال یکسان در مدیتیشن های مکرر اجازه می دهد فرصت ها و قدرت نیت متمرکز شده در واقعیت متجلی شوند. برنامه ریزی کوارتز به این روش به شخص کمک می کند که به هر هدفی در دنیای درون و بیرونش برسد. تمام این تجلی ها بیشتر از همه روی خود شخص تاثیر دارند، بنابراین اهداف منفی می توانند آسیب های شدیدی به خود فرد وارد کنند.

 

 

 

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

چگونه میدان انرژی اطراف بدن دیگران را احساس کنیم

بعد از اینکه توانستید میدان انرژی ساطع شده از نوک انگشتانتان را با تمرین احساس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *