خانه / هیلینگ / تکنیک حس کردن میدان انرژی بدن

تکنیک حس کردن میدان انرژی بدن

در مقاله قبل فراخوانی انرژی و انتقال آن به سایرین را توضیح دادیم، یک مهارت دیگری که هر درمانگر نیاز دارد، توانایی حس کردن میدان انرژی اشخاص است. این مهارت بسیار مهم است، زیرا درمانگر باید این توانایی را داشته باشد که بداند میدان انرژی در کجاها دچار نقص بوده تا بتواند روی آن کار کند و سلامت انرژیکی را تجدید کند. توانایی آگاهی از شرایط میدان انرژی فرد، و همچنین شرایط چاکراها، یک مزیت بزرگ برای درمانگر در طول انرژی درمانی است. با کسب توانایی برای حس کردن مشکلات در میدان انرژی فرد، می توانید توجه ویژه ای به این نواحی بدهید، تا میزان انرژی شفابخش بیشتری را به این نقاط هدایت کنید و مشکلاتی که در آن قسمت ها وجود دارد تصحیح کنید.

یک راه خوب برای حس کردن میدان انرژی اطراف یک شخص استفاده از دستانتان است. این انرژی که یاد گرفتید که از طریق دستانتان انتقال دهید، همچنین می تواند به وسیله دستانتان احساس شود. در حس کردن میدان انرژی با استفاده از دستان، کف دست ها در طول سطح بدن فرد به آرامی کشیده می شوند، به طوری که یک فاصله ۱۰ تا ۱۲ سانتی متری بین دستان شما و سطح پوست وجود داشته باشد. هر نقص انرژیکی که در میدان انرژی اطراف بدن وجود داشته باشد، به شکل یک احساس ظریف در کف دستان درمانگر نقش می بندد. اغلب این حواس ظریف به شکل یک برآمدگی یا شیب یا یک حس ظریف گرما یا سرما پدید می آیند. شاید حواس ظریف دیگری را نیز احساس کنید. همین حواس ایجاد شده در کف دست، به همراه شهودهایی که در حین این عمل دریافت می شود، به درمانگر شرایط میدان انرژی فرد را اطلاع می دهد.

میدان انرژی اطراف بدن

حس کردن شرایط میدان انرژی فرد را در مقالات آینده توضیح می دهیم. حس کردن میدان انرژی با استفاده از دستها نیاز به زمانی برای یادگیری دارد، زیرا این حواس اغلب بسیار ظریف هستند، اما این یک راه عالی برای حس کردن میدان انرژی انسان است. تمرین زیر به شما در ابتدای مسیر کمک می کند تا حواسی که میدان انرزی تولید می کند را در دستهای خود احساس کنید.

دستایتان را در مقابلتان قرار دهید، به طوری که کمتر از ۳۰ سانتی متر فاصله داشته باشند، و کف دستانتان صاف و به سمت همدیگر باشد. انرژی را فراخوانی کنید، همان طور که در تمرین قبل توضیح داده شد (برای اینکه حساسیت دستانتان را بالا ببرید. حالا یکی از دستانتان را برگردانید به طوری که کف دستتان رو به روی شما باشد، و مچ دست را بچرخانید، طوری که نوک انگشتان به کف دست دیگر اشاره کنند، به آرامی با انگشتان این دست، کف دستی که باز است را “جاروب” کنید (در طول کف دستی که باز است حرکت رفت و برگشت را توسط انگشتان انجام دهید، به طوری که نوک انگشتان ۷ تا ۱۰ سانتی متر با کف دست مخالف فاصله داشته باشد). سعی کنید با یک انگشت یا بیشتر این کار را انجام دهید. وقتی این کار را انجام می دهید چه احساسی در کف دست دیگر ایجاد می شود؟ سعی کنید حرکت انگشتان را در جهات مختلف امتحان کنید و به حسی که در کف دست دیگر ایجاد می شود دقت کنید. این حواس خیلی ظریف هستند. چیزی که شما حس می کنید، میدان انرژی است که هنگام جاروب کردن از کف انگشتان ساطع می شود و در دست دیگر احساس می شود. این تمرین را چندین بار در طول روز انجام دهید تا به حس کردن انرژی هاله عادت کنید. شاید نیاز به کمی تمرین داشته باشید.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

استفاده از سمبل ها در فراخوانی انرژی

برای اینکه بتوانید بهبودی موثر و قدرتمندی ایجاد کنید، باید بیاموزید مقدار انرژی شفابخش بیشتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *