خانه / تقویت قدرت مغز / تصویر سازی برای رفع احساس گناه

تصویر سازی برای رفع احساس گناه

دلایل بسیاری برای احساس گناه در ذهن یک فرد می تواند وجود داشته باشد. یک انسان چاق ممکن است به خاطر خوردن شکلات احساس گناه کند. یک کودک ممکن است به خاطر دروغ گفتن به والدینش احساس گناه کند. اما چطور می توان کاری که انجام داده شده را به عقب برگرداند؟ نمی توان. آیا تنبیه یک چاره ی طبیعی است؟! شما احساس می کنید که یا باید خودتان را تنبیه کنید یا به طریقی به خاطر گناهتان جواب پس بدهید. در نتیجه مقدار زیادی انرژی منفی در ذهنتان انباشته می شود و تمایل شما برای تنبیه می تواند رفتاری سرشار از اتهام خودتان ایجاد کند.

به عنوان یک راه حل، در یک جای راحت بنشینید و چشمانتان را ببندید. چند نفس عمیق شکمی بکشید و به تدریج تمام قسمت های بدنتان را از انگشتان پا تا سر ریلکس کنید. حالا یک اتفاق گناه آلود که انجام شده را تصور کنید. تاثیری که روی سایر افراد داشتید را ببینید. با آن ارتباط برقرار کنید و آن را تجربه کنید. خودتان را آن طور ببینید که دیگران شما را می بینند، نه آن طور که فکر می کنید آنها شما را می بینند، نه آن طور که دوست دارید آن ها شما را ببینند. با خودتان صادق باشید.

 

احساس گناه

حالا تصویر سازی را عوض کنید، و تصویر را جا به جا کنید تا آن اتفاق را همان طور که دوست داشتید رخ می داد ببینید. مرحله به مرحله. به جای احساس ترس، خشم یا رنجش، آن را با عشق، درک و شادی تجربه کنید. به آن به عنوان بخشی از تصویر بزرگ زندگی تان نگاه کنید، نه فقط به عنوان یک واقعه جداگانه.

اولین بار که این تصویر سازی را انجام دهید، مقدار زیادی انرژی منفی آزاد خواهد شد. زیرا وقتی شما آن واقعه را در ذهنتان مرور می کنید در سطح ذهنی هستید. این آزاد سازی انرژی و احساس گناه، عدم تنبیه را ایجاب می کند، و این عمل دیگر نباید تکرار شود. مسئله ی مهم این است که وقتی خانه ذهنی تان را از گناه پاک کردید، دوباره آن تصاویر ذهنی منفی را که شما را به جایی که قبلا بودید برمیگردانند، اجرا نکنید.

بعد از چندین بار تکرار کردن این تمرین تصویر جدیدی که جایگزین کرده بودید، در ذهنتان کاشته می شود، و احساس گناه و احساس منفی شما نسبت به آن اتفاق حالا دیگر خنثی خواهد شد. این تمرین برای کسانی که با بخشیدن خودشان مشکل دارند، و نمی توانند برخی از اشتباهاتشان را بپذیرند یا ببخشند، بسیار مفید خواهد بود.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

چطور از زنجیره عادت رها شویم

مردم بنده ی عادت هستند. وقتی چیزی را به اندازه کافی تمرین می کنید، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *