خانه » آموزه های معنوی » بیداری قلب معنوی

بیداری قلب معنوی

سه راه برای بیداری قلب معنوی

اگر به دنبال آرامش، عشق و شادی هستید، بهترین مکانی که می توانید از ویژگی ها را پیدا کنید درون قلب معنوی تان است. درباره ارتباط قلب با آگاهی معنوی قبلا صحبت کردیم. برخلاف قلب فیزیکی، قلب معنوی در مرکز قفسه سینه قرار دارد، دقیقا جایی که وقتی می گوییم “من”، به آن اشاره می کنیم. ما به صورت شهودی احساس می کنیم که آن نقطه درون قفسه سینه مان نشان دهنده ی چیزی است که واقعا هستیم. قلب معنوی یک عضله یا یک اندام فیزیکی نیست، بلکه یک چاکرا، و یک مرکز آگاهی درون بدن است. وقتی یاد میگیریم که چطور در مرکز قلبمان مدیتیشن کنیم، خیلی زود احساس شادی، رضایت و لذت را توسعه می دهیم. در زیر سه تمرین برای گشودن قلب معنوی وجود دارد.

۱٫ طلوع خورشید درون قلب

مهم نیست که در چه زمانی از روز مدیتیشن می کنید، حتی اگر در عصر باشد، برای چند لحظه طلوع خورشید را تجسم کنید. تصور کنید که خورشید در حال بالا آمدن است و اشعه های نورانی خود را به درون قلبتان می تاباند. همچنین می توانید باز شدن زیباترین و خالص ترین گل و شکوفا شده برگ به برگ آن را درون قلبتان تصور کنید. به محض اینکه طلوع خورشید یا گل را دیدید، نور یا پاکی را در قلبتان احساس خواهید کرد. سپس همین طور که دم و بازدم را انجام می دهید، احساس می کنید که نور یا پاکی درون قلبتان افزایش می یابد. هرچه نور یا پاکی که در قلبتان احساس می کنید بیشتر باشد، طلوع خورشید یا گل روشن تر خواهد بود. بعد از آن، سعی کنید احساس کنید شما تبدیل به طلوع خورشید شده اید. یا تلاش کنید که احساس کنید پاکی، یا عمان گل درون قلبتان کاملا شکوفا شده و شما تبدیل به زیباترین گل شده اید. جوهره ی شما، از پاها تا تاج سرتان، تبدیل به خود گل شده است. شما همان زیبایی، پاکی و لطافت گل هستید.

بیداری قلب معنوی بیداری قلب معنوی بیداری قلب معنوی let the sunshine in your heart large

از آن طلوع خورشید یا گل زیبا که شما به آن تبدیل شده اید، نور ساطع می شود و پاکی گسترش می یابد. وقتی نور و پاکی گسترش یابد، وارد آنچه اطرافتان است می شود. به این ترتیب می توانید بیشتر در قلبتان مدیتیشن کنید.

۲٫ باغی درون قلب

ما از کلمه “باغ قلب” استفاده می کنیم. درون باغ قلب ما تمام ویژگی های الهی ما قرار دارد. آنها مانند گلهای زیبا و ظریف هستند. ابتدا، با خودتان تکرار کنید، “من درون باغ قلبم هستم.” سپس سعی کنید تمام گل های زیبای آنجا را ببینید و احساس کنید. سپس بگویید، “من باغ قلبم هستم. تمام گلهای الهی درون باغ قلبم بخشی از گوهر خود واقعی من هستند.” تا اینجا شما یگانگی خود را با واقعیتی که در زندگی بیرونی خود می بینید برقرار کرده اید. اما حالا می خواهید با عزیزترین و پاک ترین وجود خودتان، که زندگی درونی، زندگی قلب شماست، یگانه شوید. وقتی مدیتیشن می کنید، اگر اتفاقی به شانه یا زانوی خود نگاه کردید، با خودتان بگویید، “این قلب من است”. اگر در طول مدیتیشن فکر خوبی داشتید، سپس سریعا درون آن فکر خوب، سعی کنید وجود قلبتان را احساس کنید.

۳٫ احساس یک کودک را پیدا کنید

برای یک مبتدی که در قلب خود مدیتیشن می کند، در هر سنی که باشد، باید احساس کند که یک کودک است. ذهن یک کودک شکل نگرفته است. وقتی دوازده یا سیزده ساله می شود، ذهنش بر اساس یک سطح عقلی شروع به کارکرد می کند، اما قبل از آن او تمام قلب است. هر چه می بیند، احساس می کند مال خودش است. او سریعا شناسایی می کند. این کاری است که قلب انجام می دهد.
وقتی احساس کردید یک کودک هستید، سریعا احساس کنید که در یک باغ گل هستید. این باغ گل قلب شماست. یک کودک می تواند ساعت ها در باغ بازی کند. او می تواند از این گل به سراغ گل دیگر برود، اما هرگز باغ را ترک نمی کند، زیرا از زیبایی و لطافت هر گل لذت می برد. درون شما باغی وجود دارد، و شما می تواند هر چقدر که دوست دارید آنجا بمانید. به این روش می توانید در قلبتان مدیتیشن کنید.
روش های بی شماری برای گشایش قلب وجود دارد که تنها محدود به موارد ذکر شده نیست. شما می توانید با استفاده از شهود خودتان روش های خاص خود را برای بیداری قلب معنوی بیابید.

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

ده روش مقابله با خون آشامهای انرژی

همه چیز از انرژی است در سطح درون اتمی، همه ی آنچه در زندگی وجود …

2 دیدگاه

error: Content is protected !!