خانه » آموزه های خود برتر » ایگو یا خود برتر: چه کسی پشت تصمیمات شماست؟

ایگو یا خود برتر: چه کسی پشت تصمیمات شماست؟

وقتی تصمیم گیری می کنید، امیدوارید که نهایتا برترین علایقتان را برآورده کند و شما را به سمت بیشترین شادی سوق دهد، پس مهم است که بدانید کدام بخش از شما این انتخاب ها را به شما پیشنهاد می دهد، به این ترتیب می توانید بر اساس یک توصیه معقول، انتخاب خود را انجام دهید، و به تصمیمی برسید که شما را وارد مسیری کند که دوست دارید! دو منبع اصلی در هر فرایند تصمیم گیری وجود دارد: ایگو یا خود برترتان. 
خود برتر شما در یک جایگاه حکیمانه و مقدس کار می کند، زیرا کاملا به منبع، چشمه خرد و مخزن تمام دانش ها متصل است. از طرفی ایگوی شما، بر اساس اطلاعات محدود کار می کند، و داده های خود را از دنیایی که می بیند و می سنجد به دست می آورد، او به مخزن تمام دانش ها دسترسی ندارد، زیرا یک موجودیت مستقل است که خودش انتخاب کرده جدا باشد و بدون اتصال به منبع کار کند.
خود برترتان همواره شما را به عنوان بخش جدا نشدنی از کل خلقت می داند و بر همان اساس شما را به سمت برترین فرصت ها راهنمایی می کند. ایگوی شما، شما را به عنوان یک موجود کاملا جدا می داند و همه چیز را بر همین اساس می بیند. از آنجایی که شما واقعا و کاملا با کل خلقت در هم تنیده شده اید، هر چیزی که روی شما تاثیر می گذارد، روی چیزهای دیگر نیز تاثیر می گذارد، و هر چیزی که روی چیزهای دیگر تاثیر می گذارد، روی شما هم تاثیر می گذارد. خود برتر شما همچنین این مزیت را دارد که محدود به زمان نیست، می تواند گذشته، حال و آینده را یک جا ببیند. ایگو می تواند گذشته را ببیند و آینده را حدس بزند. وقتی وقتی می خواهید تصمیم بگیرید که رو به جلو حرکت کنید، این یک مزیت فوق العاده است که توسط موجودی که می تواند آینده را ببیند راهنمایی شوید.
تصمیمات خود برتر به گونه ای است که شما را همواره به جهت عشق بیشتر، هماهنگی بالاتر، راحتی مجاز و لذت واقعی هدایت می کند. با اینکه ایگو هم نوید این چیزهای خوب را می دهد، اما نمی تواند آنها را ارائه دهد. چون مجهز به آنها نیست. مهم است که بدانید ایگو بازیچه مغز خزنده است، بخش غیرفعال شما که می گوید: فکر نکن فقط انجام بده، و مسئول بقای فیزیکی است. این بخش نیازی به دید بلند مدت ندارد، کار آن این است که در مواقع تهدید از بدن فیزیکی شما محافظت کند. ایگو، به عنوان یک پوشش فیزیولوژیکی برای مغز خزنده، کوتاه بین، محدود، حریص، ترسو بوده و از شرایط انگیزه می گیرد، با این حال تظاهر می کند که می تواند تمام جیزی که خود برتر انجام می دهد را به شما ارائه دهد. اگر راحتی مجاز، لذت، هماهنگی و عشق چیزی است که شما دوست دارید به طرفش حرکت کنید، جذب شدن به سمت اشارات ایگوی ترسو شما را به آنجا نخواهد رساند.

خود برتر یا ایگو ایگو یا خود برتر ایگو یا خود برتر: چه کسی پشت تصمیمات شماست؟ angel and devil playing chess by ushumgal

حال چطور این دو منبع ورودی را هنگام فکر کردن به یک تصمیم از هم تشخیص می دهید؟ به افکارتان توجه کنید. اگر از ترس انگیزه می گیرند، پس به خاطر ایگوی شماست. اگر حریص هستند، این ایگوی شکاست. اگر وابسته به شرایط هستند، این ایگوی شماست. اگر محدود باشند، این ایگوی شماست. اما اگر جسورانه، گسترده، سخاوتمندانه، مهربانانه، حساب شده و هماهنگ باشند، از خود برترتان سرچشمه گرفته اند.
به عنوان یک مثال، فرض کنیم شما می خواهید یک تصمیم شغلی بگیرید، و شما این شانس را دارید که شغلی را انتخاب کنید که در آن بتوانید کاری را انجام دهی که واقعا دوست دارید و یک درآمد متوسط داشته باشید، و همچنین فرصت دیگری دارید که می توانید در آن کار نسبتا خوبی را انجام دهید (اما خیلی دوستش ندارید)، و درآمد خیلی زیادی داشته باشید، که به این دلیل برای شما جذاب به نظر می رسد که دوست دارید که یک خانه لوکس بخرید، و نیاز به پول دارید تا برای بازنشستگی پس انداز کنید. ایگوی کوتاه بین، و محدود به بقای زندگی، برای شغل با حقوق بیشتر، اما نه خیلی دوست داشتنی رای می دهد. خود برترتان احتمالا شما را به سمت شعلی که دوستش دارید ولی درآمد کمتری دارد تشویق می کند. آیا این به این دلیل است که خود برترتان مانند ایگو یک موجود زود باور بی دست و پا و خیالاتی است؟ نه. خود برترتان می تواند چیزهایی را ببیند که ایگو نمی تواند. ر تصمیمات ایگو همه چیز می تواند اشتباه باشد، زیرا ایگو نمی تواند فراتر از فریب های مقام و امنیت لحظه ای چیزی را ببیند. اما خود برتر گول ظاهر را نمی خورد، و می تواند شما را در مسیری که برایتان بهترین است، و شما را به بیشترین شادی، آرامش و هماهنگی سوق می دهد، هدایت کند. به علاوه، انجام کاری که عاشقش هستید، ممکن است به یک فرصت دیگر منتهی شود که نسبت به هر شغل دیگری از آن بیشتر پول دربیاورید، حتی اگر هم این طور نباشد، قطعا به شما رضایتمندی عمیقی می دهد که تنها هماهنگ بودن با هدف زندگی تان می تواند شما را به آنجا برساند. خود برتر می داند، ایگو نمی داند.
 آیا دوست دارید که یک راهنمای خردمند داشته باشید، که بالاترین علایق شما را می داند؟ یا یک موجودی که غیرفعال، گمراه، کوتاه بین است و هیچ اطلاعی از اینکه چه چیزی برای شما در بلند مدت مناسب است ندارد؟ هنگام تصمیم گیری، خود برتر شما کسی است که باید به سمتش بروید. اطلاعات بیشتر در مورد ایگو یا خود برتر

درباره ی مدیرکل

مطلب پیشنهادی

خود برترتان را با خود همراستا کنید

  خود برترتان را با خود همراستا کنید امروزه مردم بسیاری در دنیا کورکورانه می …

یک دیدگاه

error: Content is protected !!